N, 1.06.2023

Saaremaa mees on muinsuskaitse aastapreemia nominent

Mehis Tulk
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Ain Pihl
Ain Pihl Foto: Rita Valge

Täna õhtul antakse välja muinsuskaitseameti aastapreemiad, mille nominentide hulgas on ka saarlane Ain Pihl.

Hea restauraatori kategoorias nomineeritud Pihl töötab juba ligi 20 aastat peamiselt kirikute restaureerimisega tegelevas ettevõttes Rändmeister OÜ. Tema põhiline tegevusala on kirikute ajaloolised katusekonstruktsioonid, samuti tornikiivrid ning nende restaureerimisprojektide koostamine. Lisaks uurib Pihl kirikute ajalooliste puitkonstruktsioonide tüpoloogiat, levikut, tarindusviise ning seisukorraga seotud küsimusi.

Kategoorias “Hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis” püüab aastaauhinda Pargi 2a hoone Kuressaares ja kategoorias “Uus ajaloolises keskkonnas” on nomineeritud Kuressaare päevakeskuse juurdeehitis.

Kokku esitati muinsuskaitseametile avaliku ideekorje käigus 79 kandidaati, millest pärandispetsialistidest koosnev žürii valis välja nominendid ja laureaadid 13 kategoorias. Aastapreemiate saajad selguvad täna õhtul virtuaalsel tänusündmusel, mis läheb eetrisse mootorispordi muuseumist MOMU kell 17. Ülekannet saab jälgida muinsuskaitseameti Facebooki lehelt või keskkonnast worksup.com.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles