Mehis Tulk
, toimetaja
Risto Lillemets kaugushüppe võistlusel.
Risto Lillemets kaugushüppe võistlusel. Foto: Eesti Kergejõustikuliit

Austria väikelinnas Götzises mainekal kümnevõistlusel kaasa lööv Risto Lillemets tegi suurepärase esimese võitluspäeva ja edestas isikliku rekordi graafikut 90 punktiga. Teisel võistluspäeval edenesid asjad hästi kuni teivashüppeni, kus Ristol jäi paraku algkõrgus ületamata.

Kolmas ala algas Risto jaoks ootamatult raskelt ja ta pidi algkõrgusel 4.70 tegema kolm katset, millest paraku ükski ei olnud tulemuslik.

Päeva teine ala, kettaheide tõi Ristole tulemusega 43.89 kuuenda koha. Mehe isiklik rekord on kaks ja pool meetrit parem. Alavõidu sai grenadalane Lindon Victor, kelle parimaks tulmeuseks oli 54.85. Teiseks jäi kandalane Damian Warner (48.24) ja kolmas oli Maicel Uibo (47.81).

Seitsme ala järel jätkab esikohal Warner, kes on kogunud 6511 (-99) punkti. Teine on 6246 (+9) silmaga šveitslane Simon Ehammer ja kolmas 6242 (-20) punkti kogunud Victor.

Lillemets hoiab parima eestlasena 5849 (+89) silmaga kaheksandat kohta.

Tänane võistluspäev algas 110 meetri tõkkejooksuga. Risto võistles kolmandas jooksus, mida ta juhtis suurema osa ajast. Lõpuosas pisut kangestus ja langes teiseks. Lillemets aeg 14,47 ehk kaotust isiklikule tippmargile 15 sajandikku. Kokkuvõttes kaheksas koht.

Ka kuue ala järel on Risto Lillemets 5105 puntiga kaheksas, võistlust juhib kanadalane Damian Warner.

Isikliku rekordi (8156 punkti) graafikut edestab Risto 73 punktiga. Rekordi püstitas atleet mullu sealsamas Götzises, kus lõpetas kokkuvõttes 10. kohal.

Täna on kavas veel kettaheide, teivashüpe, odavise ja 1500 meetri jooks.

Kümnevõistlejad püüavad Götzises suvise EM-i ja MM-i norme, mis on vastavalt 8100 ja 8350 punkti.