R, 19.08.2022

Kuressaare kesklinna rekonstrueerimistööde tööala laieneb

Saarte Hääl
Kuressaare kesklinna rekonstrueerimistööde tööala laieneb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lossipargi äärne Pargi tänav on taas liiklusele avatud
Lossipargi äärne Pargi tänav on taas liiklusele avatud Foto: Saaremaa vald

Alates esmaspäevast, 4. juulist on suletud liiklus lisaks Pikale tänavale (lõigul Pargi – Põik) täiendavalt ka Põik tänaval.

Samuti on ajutiselt parkimine keelatud Pikal tänaval Pargi lasteaia ees, kuna selles teelõigus kehtib tööde ajaks ajutiselt kahesuunaline liiklus.

Ka kehtib jätkuvalt ajutine liikluskorraldus (ühesuunaline liiklus vastupidises suunas) A. Lutsu tänaval. Ligipääs oma kinnistutele on piirkonna elanikele tagatud.

Piirkonnas toimuvad kesklinna sademevee- ja kanalisatsioonisüsteemi rekonstrueerimistööd, mille tulemusel saavad Pargi, Pikk, Põik ja Lasteaia tänav ka uued teekatendid (sh osaliselt uue kõnnitee ja parkimiskohad). Tööde ajaks on piirkonda paigaldatud vastavad liiklusmärgid.

Praeguse töölõigu järel liiguvad tööd järk-järgult edasi Lasteaia ning siis taas Pikale tänavale. Tööde lõppfaasis taastatakse ka teekate ning rajatakse osaliselt uued kõnniteed kõigil nimetatud tänavatel.

Kuressaare kesklinna sademevee- ja kanalisatsioonisüsteemi rekonstrueerimistööde tellijaks on Kuressaare Veevärk, töid teostab Klotoid OÜ.

Kavandatud tööde kogumaksumus on ca 750 000 eurot, millest veidi üle poole moodustab sademeveeprojekt.

Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab sademeveetrassi rajamist 290 000 euroga, vee- ja kanalisatsioonitorustike rekonstrueerimise kulud kannab Kuressaare Veevärk ning tänavakatendite ja kõnniteede uuendamist rahastab Saaremaa vald.

Tööde lõpptähtaeg on septembrikuu lõpp.

Vallavalitsus vabandab võimalike ebamugavuste pärast.

Märksõnad
Tagasi üles