T, 7.02.2023

Eramute energiatõhususe toetusena jagatakse majaomanikele kuni 19 miljonit eurot

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Eramute energiatõhususe toetusena jagatakse majaomanikele kuni 19 miljonit eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Energiatõhusust aitab tõsta ka vanade akende tihendamine.
Energiatõhusust aitab tõsta ka vanade akende tihendamine. Foto: Shutterstock

Majandus- ja taristuministri ülesandeid täitev justiitsminister Maris Lauri saatis sel nädalal kooskõlastamisele väikeelamute energiatõhususe toetustmeetme tingimuste muutmise eelnõu.

Võrreldes varasemate toetusvoorudega hakkavad edaspidi toetust saama ka pärast 2000. aastat ehitatud elamute omanikud. Toetusena jagatakse välja kuni 19 miljonit eurot, taotlemine avaneb augustis.

Minister Maris Lauri hinnangul ei ole lähiajal energiahindade langust põhjust eeldada, mistõttu tasub kõigil koduomanikel mõelda oma kodu energiatõhusamaks muutmisele. „Kõrged energiahinnad jäävad probleemiks tõenäoliselt ka pärast tänavust talve, mistõttu on lisaks igapäevasele energiakokkuhoiule mõistlik võtta ette ka pikemaajalisi investeeringuid. Kahtlemata on täna inimeste huvi oma kodu soojustamise ja näiteks päikesepaneelide paigaldamise vastu suur, kuid määravaks võib saada pere rahakott. Riik aitab osa kuludest katta ning majaomaniku jaoks tasub investeering kindlasti ära - korralikult renoveeritud maja küttearved vähenevad umbes poole võrra,“ rõhutas Lauri.

Märksõnad
Tagasi üles