K, 5.10.2022

Mis on euro nõrgenemise põhjused ja kellele on see kasulik?

Urmas Kiil
Mis on euro nõrgenemise põhjused ja kellele on see kasulik?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VÕRDSUS: Tänavu suvel võrdsustusid maailma kahe tähtsama valuuta dollari ja euro kursid. Viimati fikseeriti säärane olukord 20 aastat tagasi. Asjatundjad ei välista euro nõrgenemist ka tulevikus, palju sõltub aga Euroopa keskpanga rahapoliitikast.
VÕRDSUS: Tänavu suvel võrdsustusid maailma kahe tähtsama valuuta dollari ja euro kursid. Viimati fikseeriti säärane olukord 20 aastat tagasi. Asjatundjad ei välista euro nõrgenemist ka tulevikus, palju sõltub aga Euroopa keskpanga rahapoliitikast. Foto: News84media.org

Euroopa ühisvaluuta odavnemine leidis aset väga ebasobival ajal – kogu maailma on ju haaranud terav energiakriis. Samas on aga veidi kummaline, et euroliidu mõned finantseksperdid on esimest korda pärast 20 aastat tekkinud euro ja dollari pariteedi üle isegi rõõmsad, kirjutab Saksa meediaväljaanne Deutsche Welle. Miks?

Seda pole juhtunud viimased 20 aastat! Viimati fikseeriti euro ja dollari võrdväärsus ehk olukord, kus kahe valuuta vahetuskurss on tasemel 1:1, 2002. aasta sügisel. Pärast seda on Euroopa ühisvaluuta pidevalt olnud dollarist kallim. Näiteks, kui 2008. aastal puhkes USA-s finantskriis, anti ühe euro eest koguni 1,6 dollarit. Seejärel on euro kurss dollari suhtes kõikunud vahemikus 1,3 kuni 1,5 dollarit, viimastel aastatel aga tasemel 1,15 kuni 1,25 dollarit.

Kas sõda Ukrainas?

Märksõnad
Tagasi üles