FC Kuressaare ja FC Flora jalkameeskonnad vahetasid väravavahte

Anette Sannik
, Saarte Hääle veebitoimetaja
Copy
FC Kuressaare meeskond tänavu kevadel.
FC Kuressaare meeskond tänavu kevadel. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

FC Kuressaares laenul olnud väravavaht Kristen Lapa liitus taas FC Floraga, kust omakorda tuleb vastu juba 2018. aastal saarlaste väravas mänginud Ingmar Krister Paplavskis, teatab FC Kuressaare meeskond.

„Üks hea väravavaht läks ja teine hea väravavaht tuleb,“ kommenteeris FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. „Ingmari mängupraktika puudus ei ole probleemiks ja kindlasti tugevdab ta meie mängu, ma tunnen teda hästi ja olen teda jälginud. Ta on korraliku kvaliteediga ja kindlasti on plussiks see, et ta on varem juba meeskonnas olnud.“

FC Kuressaare eest 33 kohtumist mänginud 23-aastane Ingmar Krister Paplavskis ütles, et tal on hea meel Kures tagasi olla ja selles meeskonnas varem veedetud ajast on vaid väga head mälestused. „See oli minu esimene hooaeg Premium liigas, sain palju mängida, meeskonnakaaslastega oli hea klapp ja klubis valitses suurepärane õhkkond,“ lausus ta.

Ingmar Krister Paplavskis ütles, et Kures saab ta jälle võimaluse koguda vajalikku mängupraktikat. „Vigastused on mind viimastel aastatel seganud, ka sel aastal jäi seetõttu ettevalmistusperioodil kolm kuud vahele,“ märkis väravavaht.

„Aga vorm on mul hetkel väga hea, olen nüüd saanud paar kuud korralikult trenni teha ja ootan, et saaksin seda Kure eest platsil ka näidata ja positiivselt meeskonna kasuks realiseerida.“

Samas tuleb Ingmar Krister Paplavskisel hakata võitlema esikinda koha nimel Magnus Karofeldiga, kes on tänavu samuti näidanud korralikku mänguvormi. „Magnus on ka väga hea väravavaht, olen temaga koos palju trenni teinud. Konkurents on kindlasti edasiviiv ja eks treener otsustab, kes meist mängib,“ lausus ta.

Roman Kožuhhovski soovib Kristen Lapale edu, sest ta tegi Kures korraliku soorituse ja hoidis 10 mängus oma värava puhtana. „Usun, et Kristen läheb Florasse enesekindlalt,“ lausus peatreener, lisades, et kindlasti on Kristen Lapa edu taga ka Magnus Karofeldi panus, kes klubis toimetanud ka väravavahtide treenerina.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles