Nägemata on jäänud ka fakt, et praegu annavad Tornimäe koolis õpetajad tunde liitklassidele ja seega hoiavad palgaraha kokku. Samas, kui Orissaares tuleb tulevikus tunde hakata andma kahele paralleelklassile, siis palgakulu on ju poole suurem.
Kokkuvõttes jääb kummitama küsimus, kellele ja milleks sellist koomale tõmbamist vaja on?
On kool, kus lapsed on rahul ja õnnelikud, õpetajad on rahul ja õnnelikud, vanemad on rahul ja õnnelikud, siis milles üldse on probleem ja vajadus klasside arvu vähendada?
Hoiame raha kokku? Sellega, et sulgeme ühes koolis kolm klassi, et need parelleelklassidena avada naaberkoolis? Hooned jäävad ju alles ja halduskulud on ikka samad. Olgu koolis neli, kuus või üheksa klassi.
Ja minu mõte. Äkki siiski ei prooviks ühte osa noortest lastest vägisi haigeks teha? Äkki laseks neil, kes seda vajavad, siiski õppida väiksemas keskkonnas? Äkki paneks kaks valda koguni pead kokku ja mõtleks, kuidas? Sest sellessamas Tornimäe koolis õpib käesoleval õppeaastal kolm Muhu valla last.
Alustaks "nunnundusega" kohe?
Sügise hakul jooksis maakonna ajakirjandusest läbi ka nunnukoolide idee, mis nüüdseks vist juba "kalevi alla” pandud. Võib olla alustaks oma "nunnundust" hoopis sellest, et jätaks maakonda kaks väikekooli, kus lapsed kuni põhikooli lõpuni õppida saavad – ühe Tornimäele ja teise Kihelkonnale?
Et targad, andekad ja õpihimulised lapsed, kes vajavad teadmiste omandamiseks vaikust ja rahu võiksid jõuda selleni, et ühel päeval oma hiilgavate teadmisega maakonnale au ja kuulsust tuua!