R, 27.01.2023

JUHTKIRI ⟩ Möödapääsmatu olukord

Saarte Hääl
JUHTKIRI ⟩ Möödapääsmatu olukord
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Noorte abikodu loomine Saaremaale on hea mõte. Probleemid noortega ei paista igapäevaselt suures pildis silma, kuid süvitsi minnes näeb, et olukord on murettekitav. Politseijuhtki tõdeb tänases lehes, et midagi tuleb ette võtta. Noortetöötajad on seda rääkinud juba ammu.

Noored lähevad aina varem ja rohkem katki. Eks oma roll on ka ühiskonna muutumisel, kus ühelt poolt ajab kriis kriisi taga, teisalt rõhub surve olla edukas. Need mured ei puudutagi ainult noori, vaid ka vanemaid, kes eluga hakkamasaamise nimel pingutades jätavad perega tegelemise unarusse. Senikaua, kuni on juba hilja.

Paljud probleemid on seotud ka mustritega, mis kanduvad vanematelt lastele. Kui vanematel on nooruses probleeme olnud ja nad ei ole saanud abi, ei oska nad aidata ka oma lapsi. Selliste murede lahendamine ei käi nädalate ja kuudega, vaid aastaid. Öeldakse, et ühes peres mustritest lahtisaamine võtab aega põlvkonna.

Arutelud abikodu rajamiseks küll alles algavad, kuid peab tegema kõik, et need jõuaks ka eduka lõpuni. Mõned olukorrad on sellised, millest ei saa mööda vaadata.

Märksõnad
Tagasi üles