L, 25.03.2023

MAAILM ⟩ PISA TESTID: Soome laste teadmised kukuvad kolinal

Urmas Kiil
PISA TESTID: Soome laste teadmised kukuvad kolinal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VÄHENE LUGEMUS on üheks põhjuseks, miks Soome õpilaste PISA testide tulemused on langenud. Digiajastul on aga eriti kannatanud pikkade tekstide lugemise oskus.
VÄHENE LUGEMUS on üheks põhjuseks, miks Soome õpilaste PISA testide tulemused on langenud. Digiajastul on aga eriti kannatanud pikkade tekstide lugemise oskus. Foto: iltalehti.fi

Meie põhjanaabrite tabloidleht Iltalehti annab teada, et viimastel aastatel on Soome õpilaste PISA testide tulemused pidevalt langenud. Ajalehele kommentaari andnud eksperdi hinnangul on sellel 10 põhjust, nende seas inimeste suhtumise muutumine haridusse ja fakt, et lapsed on hakanud vähem lugema.

Juba aastakümneid peetakse Soome haridussüsteemi maailma üheks edukamaks. Viimase 15 aasta jooksul on aga asjatundjad hakanud täheldama ärevusttekitavat trendi – nimelt on õpilaste PISA testide tulemused pidevas languses.

"Tavaliselt on Soome näidanud hiilgavaid tulemusi. Näiteks 2006. aastal oli Soome kindlalt reitingu eesotsas. Sellest ajast alates on aga kõik hakanud alla käima," ütles ajalehele PISA-uuringute riiklik teadusdirektor Arto Ahonen.

Märksõnad
Tagasi üles