R, 9.06.2023

REEGLITE OHVER ⟩ Andmekaitse võttis sihikule linnade veebikaamerad. Esimene pääsuke on Kuressaare

Andres Sepp
, Saarte Hääle tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Kuressaare kaamerad oli popid kohalike hulgas, kuid võimaldasid ja turismiturundust. Näiteks detsembris soovitas Visit Saaremaa: "𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐭ä𝐧𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐣𝐚 õ𝐮𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐣ää 𝐤𝐨𝐣𝐮. Kui kangesti tahaks ikkagi teada, mis õues toimub, võid ajaviiteks vaadata Teetormaja OÜ veebikaameraid."
Kuressaare kaamerad oli popid kohalike hulgas, kuid võimaldasid ja turismiturundust. Näiteks detsembris soovitas Visit Saaremaa: "𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐭ä𝐧𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐣𝐚 õ𝐮𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐣ää 𝐤𝐨𝐣𝐮. Kui kangesti tahaks ikkagi teada, mis õues toimub, võid ajaviiteks vaadata Teetormaja OÜ veebikaameraid." Foto: Teetormaja / Visit Saaremaa / Saarte Hääl

Saaremaa arvutifirma Teetormaja võttis andmekaitse inspektsiooni (AKI) survel maha Kuressaare erinevate piirkondade otsepildi ülekanded internetti.

Teetormaja juht Avo Maasik ütles, et AKI käsitluse järgi ei ole sellise otsepildi jagamine internetti Euroopa Liidu regulatsioonide järgi lubatud.

"Banaan on liiga kõver," viitas ta muiates kunagisele pilale, mille järgi jälgis EL ka puu- ja köögiviljade kuju, millist tohib müüa ja millist mitte.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles