Kure kaotas Florale penaltiseerias

Saarte Hääl
Copy
Foto: FC Kuressaare

Jalgpalli E. Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis mängis FC Kuressaare teisipäeval kodus FC Floraga normaal- ja lisaaja 1:1 viiki, kuid langes penaltiseerias 3:5, kirjutab fckuressaare.ee.

„Suurepärane karikamäng ja me väärisime edasipääsu nii oma suhtumise, kui mängutaseme poolest. Poisse tuleb selle eest tänada, sest meeskond näitas head kvaliteeti,“ ütles peatreener Roman Kožuhhovski.

Kui laupäeval kaotas Kure Premium liigas Florale 1:4, siis seekord hakati tiitlikaitsjale tõsiselt vastu sooviga ise poolfinaali jõuda. Võõrustajad alustasid ettevaatlikumalt, Flora kontrollis rohkem palli ja korra pidi ka Magnus Karofeld väravas oma oskusi näitama. Ja kui juba tundus, et vaheajale minnakse 0:0 viigiseisul, siis 45. minutil Nikita Mihhailov koksas värava esises saginas palli ikkagi Kure võrku.

Teist poolaega alustas Kure isukamalt, mänguohjad võeti enda kätte ja Flora osaks jäid vasturünnakud. Surve kandis vilja 88. minutil, kui Mark Anders Lepik viigistas. Kuigi lõpus oli üritavam pool jälle Flora enam skoori ei tehtud.

„Vaid positiivne hinnang nii meeskonnale, kui meestele, kes jätsid endast kõik väljakule,“ lausus Roman Kožuhhovski. „Laupäevase kohtumise järel oli võib-olla väike kartus, et poistel saab füüsiliselt raske olema, sest mängisime siis enamuse ajast vähemuses. Meeskond näitas aga kiirust ja vajalikku dünaamikat ning kõik olid väljakul suurepärase häälestatuse ja võitlusmeeleoluga.“

Kožuhhovski sõnul oli esimesel poolajal võtta vastu riietusruumi värav keeruline. „Sel hetkel oli Pajunurm väljaku ääres ja talle osutati meditsiinilist abi, seega mängisime vähemuses. Teisel poolajal saime värava kindlasti teenitult,“ rääkis peatreener.

Ka lisaajal oli mõlemal meeskonnal võimalus väravani jõuda, kuid võrgud enam ei sahisenud. Nii pidi võitja otsustama penaltiseeria. Flora mehed ei eksinud, Kure poolel tabas latti teisena löönud Aleksander Iljin, oma võimaluse realiseerisid aga Märten Pajunurm, Pavel Dõmov ja Mattias Männilaan.

„Penaltid on fortuuna,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Tavaliselt ei pane ma penaltiseerias noort mängijat teisena lööma ja võtsin vastu vale otsuse. Aga Aleksander oli mängus tubli ja eksimuses temal süüd pole.“

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles