K, 27.09.2023

KÜLAVAHELOOD ⟩ Muhu muuseum 50 ja muhulaste tänavused tegemised

Aare Laine
Facebook
Comments
RAAMATUKOGUHOIDJAD: Liiva raamatukogu juhataja Marie Saarkoppel )vasakul) ja tema kolleeg Anu Kaljuste Hellamaalt tunnevad heameelt lugejate rohkuse üle. Laadapäeval oli neil huvilistele pakkuda üht-teist põnevat.
RAAMATUKOGUHOIDJAD: Liiva raamatukogu juhataja Marie Saarkoppel )vasakul) ja tema kolleeg Anu Kaljuste Hellamaalt tunnevad heameelt lugejate rohkuse üle. Laadapäeval oli neil huvilistele pakkuda üht-teist põnevat. Foto: Aare Laine / Saarte Hääl

20. mail tähistas Muhu muuseum 50. sünnipäeva. Koguva kunstitallis toimus päevakohane juubeliüritus. Külavahelugude saate toimetaja-saatejuht Aare Laine käis Muhus muuseumitöötajatele, endistele ja praegustele, õnne soovimas ja küsimas, kuidas muuseum loodi ja kuidas sellel vajalikul kultuuriasutusel praegu läheb.

Juubelipäeval võõrustasid muuseumitöötajad Koguval üsna arvukalt külalisi. Kõige kaugemad huvilised olid tulnud Aafrikast. Kui saatejuht Koguvasse, jõudis oli bussitäis rõõmsameelseid mustanahalisi tudengeid ringkäigu Tooma talus ja tervikuna kogu muuseumi alal lõpetanud.

Muuseumi loomisest ja praegustest tegemistest ülevaadet andes toonitab muuseumi juhataja Meelis Mereäär, et pool sajandit tagasi tehti õige otsus Koguvasse rahvakirjanik Juhan Smuuli sünnitallu muuseum rajada. Tollal kandiski see Juhan Smuuli nime.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles