P, 1.10.2023

GALERII ⟩ Saarlased osalesid edukalt merepäästeoskuste võistlusel

Mehis Tulk
, toimetaja
Facebook
Comments
Start anti kõikidele võitlejatele ühekorraga.
Start anti kõikidele võitlejatele ühekorraga. Foto: Reelika Riimand

Laupäeval Viinistul peetud Eesti 8. merepäästeoskuste võistlustel tuli 15 kutselise ja vabatahtliku merepääste meeskonna hulgas esikohale politsei- ja piirivalveameti (PPA) Mustvee kordoni võistkond. Teise koha saavutas päästeameti Orissaare päästekomando ja kolmanda Kuressaare politseijaoskonna meeskond.

Meeskondadel tuli rinda pista 15 erineva harjutuspunktiga, mis koosnesid nii teoreetilistest kui ka praktilistest ülesannetest. Punktid olid üles ehitatud nii Viinistu sadamas, merel kui ka Mohni saarel. Näiteks tuli päästa vette kukkunud inimesed, pakkuda esmaabi ja läbida takistusrada. Samuti pidid meeskonnaliikmed ennast proovile panema sidepidamises, tulekustutamises ja intervjuu andmises.

Võistluse peakorraldaja Kristo Kotkase sõnul oli sel aastal osalemas palju vabatahtlikke ühinguid. „Selle võistluse eesmärk on saada uusi kogemusi ja samas meelde tuletada baasoskusi, mida merepäästjatel päriselus vaja läheb. Seetõttu on ka kõik võistluspunktid üles ehitatud reaalselt toimunud situatsioonidel. Merepäästjate tase läheb iga aastaga aina paremaks ja me saame kindlad olla päästjatele, kes merel appi tulevad,“ sõnas Kotkas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles