ERKI AAVIK "Kelle vastu streigitakse ehk kes on streikivate töötajate vastaspool?"

Erki Aavik
Uuendatud 18. jaanuar 2024, 10:19
Copy
Erki Aavik
Erki Aavik Foto: Erakogu

"Hariduse käekäik justkui ei oleks üldse minu asi, aga on siiski, sest hariduse asjades jõudumööda kaasa lüüa on meie kõigi põhiseadusest tulenev õigus ja kohus. Ometi on hämmastav jama ja suur segadus – või ehk koguni pettus – see, mida õpetajate esindusühenduse lubatud streigiga seoses tajun," kirjutab muusika- ja majandusharidusega saarlane Erki Aavik.

Mis viga? Arusaamatud on nii lubatud streigi sisu kui ka vorm. Kelle vastu streigitakse ehk kes on streikivate töötajate vastaspool? Kas lubatud streik on läbi mõeldud ja korraldatud nii, et kõik potentsiaalsed streikijad teavad, mida, miks ja millal teha? Kes on streigijuhid? Mis juhtub, kui keegi otsustab mitte streikida? Kas ja kui, siis kes maksab streigi ajal palka või tasu? Lubatud streik võib ju kauemgi kesta. Ja ikka peamine: kas tõesti nõuab mõnekümne-eurone palgatõus mitut aastakümmet virisemist ja siis mingit koolisöökla prüginõu segadust meenutavat niinimetatud töötüli? Ühelegi neist küsimusist ei paku vastust Eesti haridustöötajate liit ega keegi teine asjaosalistest.

Kas keegi teadlikult korraldab maksumaksjate lollitamist või koguni petmist? Raske uskuda, sest vandenõud on ajalooski harva õnnestunud, teabeküllases maailmas aga üliharva ning selliselgi juhul väikeses mõõtkavas. Abraham Lincoln olevat öelnud kuidagi nii, et võib lollitada mõnda inimest kogu aeg ja kõiki inimesi mõnda aega, aga mitte kõiki inimesi kogu aeg. Näha on aga neid, kes kogu seda jama omakasupüüdlikult õhutavad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles