MUHU UUDISSED Äkist sa tahaksid meite kuoli juhtima akata?

Irena Tarvis
Copy
Irena Tarvis
Irena Tarvis Foto: secure.pmo.ee

Ikka terit, neh. Jürikuu juba otsaga teises pooles. Ja mudud oo ilmarahval tuline rutt, et omad õued enne roise suaks, kut põllutüöd lahti lähtvad. Neh, pirekse ettevaatust kulub ikka ää, sest kuivaga ja tuulega üles tehtud tuli ep mõista nalja ega põle mäŋŋiasi mitte.

Aga selle irmsa kiiru vahelt tasub ikka vahest korraks maha kua istu ja konta puhata. Laupa oo sõukseks asjaks põhjust ning võemalust küll ning viel. Hellamoa roamatukogu kutsub rahvast laupa, 20-ndal jürikuu pääval kellu ühest külakeskuse saali. Sial levab aset kohtumine kompassiga kliimapagulasega, Olavi Antonsiga ja ta Kiisuga, kis põle pooleskid kass. Et mis elukas ta oo? Ma tia küll, aga kis ep tia ja tahab tiada, siis tuleb ennassid ikka kohale vädada.

Mool omal oo näituseks Tartu linnas üks tuttav püüton, kelle nimi oo Miisu. Aga nendele tiadmiseks, kis ussa ja matakaid pelgavad, siis Olavi Antonsi Kiisu, kis põle kass, põle kua uss mitte. Kokkusuamine kestab umbest kaks tundi ja raha ep küsita. Aga kohvet pakutse küll ja biskviiti kua.

Ja pühabe minnasse Raugi Saadu metsa metsakümblust tegema. Kellu kahestteistmest akatse Liivalt ratastega liikuma, minnasse jälle Sõeru pialt läbi, nõnna kut Hellamoa reisu aegas. Ja kis tahab võib ise otse Raugi Saadule kua minna. Raha küsitse kümme eurut juhendajale sõedurahaks. Taal pitkem tie ja autuga tulla. Kütus oo ju kallis. Omast tulemisest võiks ikka märku anda Kätlile kua kultuur@muhu.ee aadressi piale.

Kis tahab enne tiada, misega tegu oo, neh, et mis imevigur oo metsakümblus, siis Liiva roamatukogus oo nõuke roamat kua olemas. Marie kääst suab küsida, neh. Aga kis kannatab, suab pühabe tiada mudud.

Aga ikkagid kõege suurem mure oo Muhu suare pial paerss, et meite kuolile oo nobeste uut juhti taris. Selle nädali lõpuni oo aega omasid paprid äe suata. Tahtjuid kuulukse et juba oo ja änam kut üks. Aga sie ep tähända, et ep mahuks juure. Mida rohkem, seda uhkem ja seda parama direkturi valida suab. Ja üle selle oo kuoli viel tuliselt taris õppejuhti ja vene kiele õpetajat ja süöklale perenaist kua. Sest neid ääminejaid oo äkist ühe korraga kohe mitu tükki. Nõnna et tüöpõld oo Muhus lai. Paljast õiget aridust oo taris.

Vat sõuksed luod ja laulud oo Muhus sedakorda. Olge siis ikka munuksed!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles