Eestkostetava õigused peavad olema kaitstud

Copy
Eestkostetava õigused peavad olema kaitstud ning tema soove ja arvamust tuleb aktsepteerida. Foto on illustratiivne.
Eestkostetava õigused peavad olema kaitstud ning tema soove ja arvamust tuleb aktsepteerida. Foto on illustratiivne. Foto: www.freepik.com

"Mis on eestkoste, kellele, miks ja millal on see vajalik seada – see on teema, millest paljud ei tea. Täisealine inimene vajab eestkostet, kui ta ei suuda ise oma õiguste eest seista ning ei saa aru oma tegevustest ega nende tagajärgedest," kirjutavad 16. aprillil Kuressaare päevakeskuses toimunud eestkosteteemalise teabepäeva korraldajad Helbe Saksakulm ja Janne Mets, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) liikmed.

Pärnu maakohtu eestkoste järelevalve osakonna, Saaremaa vallavalitsuse ja ESTA Saaremaa piirkonna koostöös korraldatud infopäev oli mõeldud kõigile huvilistele, vallaametnikele ja füüsilistest isikutest eestkostjatele. Üritusel astusid üles Saaremaa valla eestkostespetsialist Ervin Raudsik, Pärnu maakohtu eestkoste järelevalve osakonna juhataja Anu Talu ja osakonna peaspetsialist Merje Kuusksalu. Kohtumise esimeses pooles käsitleti eestkoste seadmise protsessi ja kohaliku omavalitsuse pakutavat tuge. Teine osa teabepäevast puudutas kohtu järelevalvemenetlust.

Eestkoste määrab kohus

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles