PANE OMA LEMMIK KIRJA Algasid parima mahetootja ja -toote konkurssid

Saarte Hääl
Copy
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Foto: Shutterstock

Algas kandidaatide esitamine 2024. aasta parima mahetootja ja -toote konkurssidele. Konkursid toimuvad tänavu juba 15. korda.

Konkursile "Parim mahetootja 2024" saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sealhulgas kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahetootjaid, kes on mahepõllumajandusega tegelenud vähemalt kaks aastat. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 5. juuli.

Konkursile "Parim mahetoode 2024" esitavad oma tooteid mahetöötlejad ise, esitada saab kuni kolm toodet. Tingimuseks on, et mahetoode oleks ankeetide esitamise tähtajaks müügil. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 23. august.

2023. aastal pälvisid parima mahetootja tiitli Max Mõttus ja Meelis Mõttus ettevõtetega Lõunapiim ja Metsavenna Turismitalu. Mullune parim mahetoit oli fermenteeritud küüslauk Vinkymon OÜ-lt ja parim mahejook keefir Metsavenna Turismitalu OÜ-lt.

Parima tootja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid. Konkursside võitjad kuulutatakse välja sügisel.

Märksõnad

Tagasi üles