Mario Stern hakkab sahistama Austraalia liigas

Alver Kivi
, Toimetaja
Copy
Mario Stern uue meeskonna särgis.
Mario Stern uue meeskonna särgis. Foto: Erakogu

Eelmisel aastal Austraaliasse läinud FC Kuressaare ründaja Mario Stern on võtnud nõuks jätkata mängimist ka maailma kuklapoolel ja tahab seda teha resultatiivselt.

„Klubi juurde sattusin Erik Listmanni kaudu, kes ise mängis paar aastat tagasi Nõmme Kaljus,“ rääkis juuni alguseni Austraalia klubis Leeton United Football Club mängima hakkav Mario Stern. 

„Erik aitas mul nendega kontakti saada ja siis ühe teise eestlasega hakkasime trennipäevadel Leetoni sõitma. Ma tulin eelmisest klubist siia, kuna Leetoni personal oli kohe nõus aitama kohapeal töö ja elamise leidmisega. Mujal klubides on enamasti niimoodi, et kui sa terveks hooajaks ei jää, siis on sulle raskem ka tööd leida. Aga nemad olid nõus mind kasutama niikaua kuni ma Austraalias veel olen ja see oligi üks põhjus.“

Mario Sterni sõnul mängib Leeton United kohalikus regionaalliigas, mille tase on tema hinnangul kusagil Eesti teise liiga tipp ja esiliiga B lõpp, aga on üksikuid mängijaid, kes on tasemelt päris head. „Ma ei oskagi endale väga eesmärke panna, aga kuna ma mängin ründes, siis igas mängus tahaks vähemalt ühe värava lüüa,“ märkis Stern.

Meeskonna sõpruskohtumises ühe lähima rivaaliga, mis võideti 5:1, teenis Mario Stern 5. minutil penalti, aga sai paugu jalga. Ta ei läinud kohe vahetusse, kuigi sai kerge vigastuse. 

 „Ilmselt mängin siin kuni juuni alguseni ja siis on plaan Eestisse tulla,“ rääkis ründaja. „Kure tegemisi olen päris palju jälginud, aga kui mäng on õhtupoole, siis ma kahjuks vaadata ei jõua, kuna Austraalia ajavahe on Eestiga üheksa tundi.“

Kuna Mario Stern alles saabus sellesse linna, siis pole ta veel tööd saanud ja on olnud ainult mingid paaripäevased otsad. Aga nädala kahe jooksul peaks ta saama klubi suursponsori tehasesse tööle, kus saab olla niikaua kuni on veel Austraalias.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles