E, 2.10.2023

TÖÖ: Füsioterapeut Reet Tepaskind hoiab end vormis pideva trenniga

Aare Laine
Facebook
Comments
VAIM JA KEHA VIRGEKS: Füsioterapeut Reet Tepaskind patsiendiga venitusharjutust tegemas.
VAIM JA KEHA VIRGEKS: Füsioterapeut Reet Tepaskind patsiendiga venitusharjutust tegemas. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

“Füsioteraapia, massaaž ja lihastreening,” on kirjas Reet Tepaskindi visiitkaardil. Leedri külas elav Reet alustas füsioterapeudina erapraksises tööd pool aastat tagasi loodud firmas Fysioree OÜ Kuressaare kesklinnas.

Cherie ilustuudioga ühes tiivas Tallinna tn 11 majas on Põlvamaalt pärit ja Tartu tervishoiu kõrgkooli lõpetanud noor naine sisustanud nüüdisaegse füsioteraapiakabineti, kus abivajajaid aidata.

“Pärast lapse sündi kolisime Saaremaale. Mees on saarlane. Kui laps oli poolteiseaastaseks saanud, siis mõtlesin, kuhu tööle minna. Ainuke variant oli endale töökoht luua. Läksin töötukassasse. Olen väga tänulik juhtumikorraldaja Milena Kalamehele, kes suunas mind erinevatele koolitustele ja ettevõtlusega tegelema. Tema toetus ja julgustus aitasid mind väga,” räägib Reet.

Kiiresti püsiklientuur

Enne Saaremaale kolimist töötas Reet Tepaskind füsioterapeudina Põlva ja Pärnu haiglas ning ka Maarja Külas. Erialane kogemus oli tal olemas, aga kuidas eraettevõtjana toime tulla, seda õppis ta töötukassa koolitustel.

Samal ajal tegi hakkajale noorele spetsialistile tööpakkumise jalgpalliklubi FC Kuressaare. Hobisportlane Reet oli meeldivalt üllatunud ja võttis pakkumise vastu.

Lühikese ajaga on noor füsioterapeut saanud endale püsiklientuuri. Reet arvab, et kõige mõjusam on n-ö suust suhu reklaam. “Mulle mu töö meeldib. Mul on hea meel, kui saan kedagi aidata,” nendib Tepaskind.

Mille poolest erineb füsioterapeut massöörist? Mõlemad ju lihtsas keeles öelduna mudivad inimese keha.

“Ma oskan anda nõu, milliseid harjutusi võiksid inimesed teha. Vahel tekib valu nõrkadest lihastest. Oskan öelda ka seda, miks on lihasgruppides tekkinud ülepinged. Teadmised anatoomiast aitavad paremini orienteeruda. Füsioterapeut on taastusravi spetsialist. Me aitame taastada või säilitada inimeste häirunud tegevusvõimet. Kui keegi on vales asendis tööd tehes endale liiga teinud, siis saame massaaži ja õigete harjutuste abil ta tervise taas korda,” selgitab Tepaskind.

Mulle mu töö meeldib. Mul on hea meel, kui saan kedagi aidata.

Enamik kliente tulebki füsioterapeudi juurde mingi terviseprobleemiga, teades, et ravimassaaž aitab. Teadagi nõuab massaaži tegemine füsioterapeudilt endaltki füüsilist pingutust. Reet ütleb, et hoiab end vormis pideva treeninguga.

“Kui kliente ei ole, siis ma venitan ja sirutan ennast, teen vastavaid harjutusi. Käin lisaks ujumas, jalgrattaga sõitmas, looduses matkamas ja teen jõu­treeningut,” toonitab tervislikest eluviisidest lugu pidav tervise­sportlane.

FC Kuressaare jalgpallurid panevad füsioterapeudi piltlikult öeldes rakkesse nädalavahetustel, mil toimuvad võistlused. Kõik võistlusreisid mandrimaale teeb Reet kaasa. Mängus vigastada saanud jalgpallurid pöörduvad ennekõike füsioterapeudi poole. Nõnda siis on Reet ka tohtri rollis. 

“Tõepoolest, esmaabi andmine on minu hooleks. Sportlaste tõsisemate vigastuste korral, näiteks luumurru korral, tuleb ka kiirabi appi kutsuda,” selgitab Reet.

Kogemusi ja teadmisi on Reedale jaganud ka tuntumad saarlastest füsioterapeudid Indrek Tustit ja Lauri Rannama. “Olen käinud nende mõlema koolitusel. Ma austan neid. Nad on minu iidolid, kellel on suured teadmised ja oskused,” rõhutab Reet.

Austab kolleege

Laias laastus on jalgpalliklubis tegutsemine andnud Reedale spordivaldkonnas uusi teadmisi. Enne klubiga liitumist ei tundnud ta jalgpalli vastu erilist huvi. Nüüd on see mäng nakatanud aga tedagi.

“Jälgin huviga Eesti jalgpallis toimuvat. Elan väga oma meeskonnale kaasa. Igast võidust tunnen heameelt ja kaotus teeb muidugi kurvaks,” mainib jalgpalliklubi edule kaasa aitav füsioterapeut.

Aga kas igapäevane enam kui 30-kilomeetrine autosõit Leedrist Kuressaarde ja tagasi koju tüütavaks ei muutu? 

Reet ütleb, et see on enesega olemise aeg, kus saab rahulikult oma mõtteid mõelda ja plaane teha. 

Treeninguteks jääb Reedal aega kodupaigaski. Tema lihastreeningud toimuvad Lümanda Karu-Kati lasteaia saalis ja Kärla rahvamajas ning Kihelkonna  jõusaalis saavad nii mehed kui ka naised osaleda ringtreeningus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles