Ott Tänak Korsika rallil kuues

Ott Tänak lõpetas Korsika ralli kuuendal kohal.

FOTO: Timo Anis

Prantsusmaal Korsikal toimunud Autoralli MM-sarja neljas etapp lõppes Ott Tänaku jaoks õnnetult - pärast rehvipurunemist langes ta kuuendale kohale ning ralli võidu noppis Hyundai piloot Thierry Neuville.

Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid Korsika rallit MM-sarja liidritena ning esimese võistluspäeva pidasid Evans ja Tänak omavahel võitlust esikoha nimel. Viimasel kiiruskatsel jäi Evansile katsel ette ka Meeke, kuid korraldajad andsid Evansile kaotatud aja tagasi ja nii lõpetas avapäeva liidrina Evans, kelle edu Tänaku ees oli 4,5 sekundit. Neuville kaotas Tänakule omakorda 5,3 sekundit.
Teise võistluspäeva keskel oli Tänak juhtimas, kuid 11. kiiruskatsel purunes Tänakul rehv, mistõttu kaotati Evansile katsel ligi kaks minutit.
Viimasel võistluspäeval sõitis Evans esimesel katsel Neuville'ist 16 sekundit kiiremini ja läks viimasele katsele vastu 11,5 sekundilises eduseisus. Viimasel kiiruskatsel purunes aga Evansil rehv ning rallivõidu võttis Thierry Neuville. 

 "Peame veel vaeva nägema, meil on ikkagi mingi veljeprobleem. Suudame muidu autoga rohkem või vähem kõikides oludes konkurentsis olla. Mingid pisidetailid on vaja veel lahendada," vahendas Postimees Ott Tänaku sõnu. "Eks me lootsime, et probleemid on lahendatud. See tuli meile üllatusena, et see ei ole nii,  aga kindlasti töötame edasi ja lahendame selle probleemi. Ülejäänud auto on väga hea" lisas Tänak.

Punktikatsel võttis maksimumi Kris Meeke, neli lisapunkti teenis Tänak. MM-sarja üldarvestuses tõusis liidriks Neuville 82 punktiga, Ogier on teisel kohal 80 punktiga ning Tänak langes kolmandale kohale 77 punktiga.

Tagasi üles