Saaremaa Piimatööstus lükkas käima sulajuustu tootmise

AEGA VÕTTIS, AGA ASJA SAI: Ülo Kivise sõnul on uut toodet ette valmistatud juba möödunud sügisest.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Alles mõni kuu tagasi alustas Saaremaa Piimatööstus üle aastate taas kohupiima tootmist, nüüd on lisandunud veel üks tootegrupp – sulajuust.

Aasta alguses rääkis Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine, et mullu sai tööstus ühele poole suurema investeeringuga, millega tehti algust juba 2015. aastal, kui tootmise laiendamiseks vajaliku toetuse saamiseks kirjutati PRIA-sse projekt. Investeeringu maht oli seejuures kokku 2,5 miljonit eurot.

See hõlmas tema sõnul uue piima vastuvõtmishoone ja pesukeskuse ehitust, lisaks soetati kohupiima- ja sulatatud juustu tootmise liin. Kõik see kokku andis tööstusele võimaluse laiendada oma tooteportfelli kõrgema lisandväärtusega toodetega.

Tookord tõdes Kivine, et töö on sulatatud juustu osas käimas ja kevadeks peaks see kaubandusvõrku jõudma. Ta kinnitas, et tulemas on väga eriline sulatatud juust. Testitud on seda juba mitu kuud ja tagasiside on olnud väga positiivne. Nüüd, mil kevad käes, on ka sulajuust valmis.

Ülo Kivine selgitas Saarte Häälele, et üks osa Saaremaa Piimatööstuse uuest liinist hõlmabki nüüd ka sulatatud juustu toodete tootmisprotsessi. “Selle toote ettevalmistus on kulgenud juba möödunud aasta sügisest,” tunnistas ta. “Kasutame siin teistsugust kontseptsiooni, kus valmistame tooted baasjuustu põhiselt,” selgitas Kivine.

Vähemalt esialgu piirdutakse ühe sulajuustuga ning muid maitseid ei lisandu. “Esimese tootena on alates sellest nädalast turul Old Saare sulatatud juust, mis põhineb eestlaste poolt armastatud ja varemalt palju tunnustust saanud Old Saare juustul,” avaldas Ülo Kivine. Kõnealune sulajuustutoode on 185 g topsis ja kujundatud Old Saare juustule sarnaselt.

Ent uudiseid on tööstusel veelgi. “Samuti toome sellel nädalal turule uue kohupiima, milleks on 5-protsendiline kohupiim suuremas, 400-grammises topsis,” sõnas tööstuse juhatuse esimees.

Esimese tootena on alates sellest nädalast turul Old Saare sulatatud juust.

- Ülo Kivine

Esimesed uuelt liinilt tulnud tooted, kohupiimakreemid jõudsid kaubandusvõrku tänavu jaanuaris. Nende tarvis loodi uus kaubamärk Thule. Esialgu töötati välja kolm erinevat maitset – musta sõstra, jõhvika- ja pohla-kama kohupiimakreem.

Tööstuse juht tõdes mõned kuud tagasi, et katsetusel on ka teisi maitseid, sest plaan on sortimenti laiendada ja tulla välja ka mõningate ökosarja toodetega, näiteks ökosarja kohupiimatootega.

Tagasi üles