Saarlased on konteineritesse toonud 35 tonni riideid

Saaremaa vallavalitsuse jäätmete peaspetsialisti Katrin Koppel veebruari alguses konteineritest kogutud riietega.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsus ühes Humana sorteerimiskeskusega paigaldasid veebruari alguses Kuressaarde konteinerid kasutatud riiete, mänguasjade ja jalanõude kogumiseks. Kas konteinerivõrk laieneb ka maapiirkonda, ei ole veel otsustatud.

Humana tegevjuhi Margus Suigu sõnul on kaks kuud kogumist näidanud, et asi on väga hästi käima läinud. “Kahe kuuga oleme kogunud 35 tonni riideid,” tunnistas Suik raadio Kadi uudistele. See teeb tema sõnul kahe kuu peale umbes 7 tonni konteineri kohta ja seda võib tõepoolest pidada väga heaks täitumuseks. Suik arvab, et ajapikku vajadus konteinerite järele võib-olla natuke langeb, aga täiesti ära ei kao see kindlasti.

Suik lisas, et plaan on istuda aprillikuus koos Saaremaa vallavalitsuse esindajatega maha ja teha esialgsed kokkuvõtted. Humana pole tema sõnul vastu, et Saaremaal konteineritega ka maapiirkonda laieneda. Arutama peaks seejuures aga natuke geograafiat, sest Saaremaa on ju ikkagi päris suur. “Konteiner peab olema asustatud punktis, kus on piisavalt rahvast, et seda kasutataks,” märkis Suik.

Lisaks ei tohiks konteiner asuda n-ö väga kaugel. “Kui sõita riideid ära tooma kuskile 50 km kaugusele, siis läheb see kalliks ja see ei ole ka väga keskkonnasäästlik enam,” põhjendas ta. “Laienemise vastu me kindlasti pole, aga peame vallavalitsusega arutama. Siis saame otsustada.”

Tagasi üles
Back