Ajamajja tuleb uus hambakliinik

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
SUVE OOTUSES: Alari Veske, dr Mai-Liis Sumberg, Lauri Soopalu, dr Mariann Tartes ja dr  Rasmus Laan ootavad patsiente CityDentali Kuressaare kliinikusse juba loetud kuude pärast.
SUVE OOTUSES: Alari Veske, dr Mai-Liis Sumberg, Lauri Soopalu, dr Mariann Tartes ja dr Rasmus Laan ootavad patsiente CityDentali Kuressaare kliinikusse juba loetud kuude pärast. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Seni Tartus tegutsenud CityDental hambakliinik plaanib juulis uksed avada ka Kuressaare Ajamajas.

City Hambakliinik OÜ juhatuse liikmete Lauri Soopalu ja Alari Veske sõnul tulenes otsus hambaraviteenustega Kuressaarde laieneda asjaolust, et Saaremaal on selles valdkonnas tegutsejatest pigem puudus ning suur osa siinsetest tohtritest juba eakamad.

“Kellelegi me kannale astuda ei kavatse, küll aga soovime, et saarlased ei peaks eriarstide vastuvõtule pääsemiseks mandrile sõitma, vaid saaksid vajalikke teenuseid siin kohapeal,” lausus Soopalu.

Saarlastele tuttavad hambatohtrid

Ajamaja ärikeskuse kolmandal korrusel endistes töötukassa ruumides asub esialgu tööle kolm hambaarsti: Mai-Liis Sumberg, Mariann Tartes ja Rasmus Laan. Neist kaks, dr Sumberg ja dr Tartes on varem töötanud CityDentali Tartu kliinikus.

Kõik kolm hambaarsti on siinsetele patsientidele tuttavad: Mai-Liis Sumberg erakliinikust Hanvar, Rasmus Laan ja Mariann Tartes Kuressaare hambapolikliinikust.

Juba praegu on võimalik nende hambaarstide vastuvõtule uues kliinikus augustiks telefonitsi aega broneerida.

Mai-Liis Sumbergi sõnul tähendab uue kliiniku avamine Kuressaares tema jaoks väga palju.

“Seda kliinikut on Saaremaale väga vaja,” leidis dr Sumberg. “Kõige rohkem hindan seda, et saan endale pädevad kolleegid. Vajadusel saame patsiendile koostada raviplaani üheskoos, et ravi oleks kõige parem.”

Dr Sumbergi hinnangul on kõige suurem pluss siiski see, et inimesed ei pea erinevate protseduuride tegemiseks käima mitme kliiniku vahet, vaid kõik arstid on teadlikud patsiendiga toimuvast.

“Tavaliselt läheb edasi-tagasi arstide ja erinevate kliinikute vahel käimisel väga palju infot kaduma,” tõdes Sumberg. “Loodetavasti hakkavad erinevate hambaravierialade spetsialistid tulevikus ka meil vastuvõtte tegema,” lisas ta.

Oma sõnul ootab dr Sumberg uuelt töökohalt uusi väljakutseid ning võimalusi kolleegidelt veel rohkem õppida. “Ootan väga oma eriala kolleege – sellest olen Saaremaal töötades puudust tundnud,” tunnistas ta. “Kui Tartus CityDentalis töötasin, siis oli see kõik olemas ja see toimib nii hästi.”

Kuna uus kliinik vajab ka hambaraviõdesid ja assistente, kuulutatakse nende leidmiseks peagi välja konkurss.

Et tulevases kliinikus – kuhu pääseb Ajamaja peauksest – oleks hambaraviks loodud kõik vajalikud tingimused, hakkab seal pärast töötukassa väljakolimist pihta remont. Kabinetid sisustatakse tänapäeva nõuetele vastava tehnika ja aparatuuriga. Diagnostikaks on Kuressaare kliinikusse veel tänavu kavas soetada röntgen, millega on võimalik teha nii kahe- kui ka kolmemõõtmelisi ülesvõtteid.

Kuressaare kliiniku teenuste hulka kuuluvad nii hambaravi mikroskoobiga, igemehaiguste ravi, proteesimine kui ka juureravi. Samuti saab paigaldada hambaimplantaate.

Hinnatase Saaremaa keskmine

“Laste hambaraviks Kuressaares meil haigekassa lepingut kahjuks ei ole,” tõdes Soopalu.

Lauri Soopalu sõnul hakkab Kuressaare kliiniku teenuste hinnatase olema Saaremaa keskmine. Nagu Tartus, saavad ka CityDentali Kuressaare hambakliiniku patsiendid tasuda hambaravi – näiteks proteeside valmistamise või hambaimplantaatide paigaldamise – eest Medicredit OÜ-lt saadava laenu abil.

Soopalu sõnul kasutavad nende Tartu patsiendid laenuvõtmise võimalust üsna palju ning mitte ainult kulukate protseduuride, vaid ka tavaravi jaoks. “Inimeste elatustase on ju väga erinev,” põhjendas Soopalu.

Tagasi üles