JUHTKIRI: Hoia vaim virge

Saarte Hääl
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: unsplash.com/Rod Long

Meie vananevas ühiskonnas on elukestev õpe aina aktuaalsem teema. See, et tähtis on oma vaim värske hoida, pole pelgalt sõnakõlks. Inimene, kes annab oma ajule tööd ka eakana, tunneb end ilmselt ka füüsiliselt paremini kui see, kes sellisest tegevusest ei hooli. Ta suudab endast rohkem anda nii lähedastele, kogukonnale kui ka ühiskonnale.

Kui võtta omaks suhtumine, et “Ma juba nii vana inimene, mis nüüd mina”, “mind ei huvita enam miski “ ning “maailmal pole mulle enam midagi pakkuda”, saab elamisest pelgalt eksisteerimine. Kus iga päev sarnaneb eelmise ja järgmisega. Kus oodata ei ole enam justkui midagi.

Õnneks on piisavalt neid eakaid, kellele niisugune mõtteviis pole sugugi omane. Kes on kindlad selles, et ole sa millises eas tahes, elul on nii palju põnevat pakkuda! Ning üks osa sellest põnevusest on uued teadmised, mida saab oma ala asjatundjatelt.

See, et Kuressaare väärikate ülikoolis sai eile läbi juba kaheksas hooaeg, näitab, et niisugust ettevõtmist on väga vaja. Aitamaks vaimul virge püsida.

Tagasi üles