Ettevõtjad linnasüdame remondist: meid mõnitatakse!

KURESSAARE ETTEVÕTJAD pidasid teisipäeval kesklinnas nõu. Keskel Aive Laanemets, Terje Nepper ja Vello Laanemets.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Kuressaare kesklinna piirkonna ettevõtjad soovitavad vallavalitsusel poole väljaku remondi valmissaamise puhul korraldatavale peole kuluva raha eest hoopis lisatööjõudu palgata.

Eelmisel aastal pälvis sajandi ehituseks tituleeritud keskväljaku remont venimise ja tarneprobleemide tõttu palju kriitikat. Pärast riigikogu valimisi võttis märtsis vastutuse ja astus ametist tagasi vallavalitsuses ehitusvaldkonda kureerinud Mart Mäeker.

Sel kevadel pidi ehitus vallavalitsuse lubaduste järgi jõudsamalt edasi liikuma hakkama. Paraku on vaatepilt ikkagi selline, et töö toimub vaid üksikutes lõikudes.

“Süsteemitu ehitamine iga nurga peal, pidevad tarneprobleemid, teavitusprobleemid ja tööjõuprobleemid,” ütles ettevõtja Terje Nepper, kes toimetab Kuressaare kesklinnas nelja ettevõttega. Kõik see on ettevõtjatel kopsu lõplikult üle maksa ajanud ja eile läksid nad vallavalitsusse aru pärima.

“Eile selgus, et järgmiste kividega on uus probleem ning ehitus venib veelgi,” tõi Nepper välja uue uudise. Ettevõtjate kannatus olevat viidud viimse piirini, uus turismihooaeg on ukse ees, kuid normaalne lahendus puudub.

Nepper tõi välja, et antud lubadusi on pidevalt murtud. “Eelmisel aastal käisime kevadel kokku leppimas, et ehitustööd ei toimuks suvel, mispeale lubati sellega arvestada ja alustada sügisel,” meenutas ta. “Ometi alustati augustis keset turismihooaega, kesklinnas juba mai lõpus.”

Ja siis oli jutt, et 2019. aasta maikuuks on kõik valmis. Praegu on selge, et vallavalitsuse prognoosid osutusid jamaks ja remondi jätkumine sõidab uuele turismihooajale pidurdamatult sisse. “Keegi peab selle kaose eest vastutuse võtma,” sõnas Nepper.

Ettevõtjaid ärritas ka info, et mai viimasel päeval plaanib vallavalitsus kesklinna osalise valmimise puhul väikest pidulikumat üritust. Nepperi ettepanek oleks palgata maksumaksja raha raiskamise asemel töömehi juurde ja alustada ebapädevate inimeste väljavahetamist. “Peo korraldamine on nagu kesklinna ettevõtjate mõnitamine,” tõdes ta.

Vallavalitsuse pressiosakonna teatel on vallavanem Madis Kallas ettevõtjate pahameelt arvesse võttes kohtunud ehitaja Merko Infra ja Kuressaare ettevõtjatega. Uuesti kohtutakse järgmisel nädalal ja varem vallavanem teemat pikemalt ei kommenteeri.

Valla meediaspetsialist Risto Kaljuste vahendas vallavanema seisukohta, et oluline on pidev ja aktiivne suhtlus ning vallal on jätkuvalt soov olla ettevõtjatega samal seisukohal.

Siiski tuleb Kaljuste sõnul tõdeda, et tegu ei ole lõpptähtaja edasilükkumisega, vaid mööndustega just ehitaja poolt varem antud lubadustes vaheetappide valmimise osas. Tekkida ei tohiks vaid olukorda, kus nii läbi südalinna kui ka Torni tänavat mööda on liiklus suletud.

Mis puudutab varemalt juba ka Saarte Hääles väljahõigatud pidu mai lõpus, siis seda asja vallavanema sõnul veel vaadatakse ja sellest on vara rääkida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles