Tulevased stilistid õpivad tundma kaubamaja töökorraldust

PRAKTIKANDID: Naisteosakonnas sättisid eile kaupa välja Dorel Rebane ja Merilin Himmist.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa kaubamajas toimetavad oma praktika ajal tulevased kujundaja-stilistid, kes on valmis külastajatele ka tasuta moenõu andma. 

Kuu aja jooksul ehk 15. aprillist 12. maini teeb kaubamajas oma 130-tunnist praktikat viis Kuressaare ametikoolis kolmandal kursusel kujundaja-stilistiks õppivat noort.

“Nad õpivad erinevates osakondades, kuidas kaupa välja panna, mis millega kokku sobib, püüavad anda stiilinõu klientidele, kes selle vastu huvi tunnevad,” rääkis Saaremaa kaubamaja juhataja Ülle Puppart.

Pupparti sõnul on noortel kaubamaja töötajatelt mõndagi õppida. “Meie pika kogemusega töötajad on oma ala spetsialistid, kes näiteks oskavad silma järgi öelda kliendi rõivasuuruse,” lausus Pupart. “Eks noored saa samuti targemaks, mida ja mille järgi vaadata.”

“Praktikantide töö on panna kaupa välja, vahetada mannekeenide rõivaid ja täita muid ülesandeid, mis meile antakse,” loetles lasteosakonnas askeldanud Merit Reismaa, kel eile oli esimene praktikapäev. Hiiumaalt Kuressaare ametikooli õppima tulnud Merit sättis lasteosakonnas välja jalanõusid.

Veebruaris ametikooli lõpetav Merit näeb end tulevikus töötamas personaalse stilistina mõnes rõivakaupluses Tallinnas.

Naisteosakonnas sättisid eile kaupa välja Dorel Rebane ja Merilin Himmist. “Meie ülesanne on vaadata, et kõik oleks korras ja erinevad suurused esindatud,” rääkis Rebane. “Eelmisel aastal, kui mandril ühes rõivapoes praktikal käisin, tegin põhimõtteliselt sama tööd.”

Himmisti sõnul on talle kui praktikandile kaubamajas kõige rohkem meeltmööda meeste- ja naisteosakond.

Kuna õpilased on praktikal alles kes esimest, kes teist päeva, pole nad stiilinõu veel jagada saanud, ent kõik kolm Saarte Häälega vestelnud neidu kinnitasid, et on selleks valmis.

Eile Meritit juhendanud klienditeenindaja Siret Mõisaääre sõnul on praktikandid tublid ja tunnevad kaubamaja töö vastu huvi. “Julgustame neid küsima ja eks nad ise küsi ka,” lausus Mõisaäär.

Tagasi üles