Orissaares jooks sinilillekampaania toetuseks

Algab sinilillekampaania.

FOTO: Sander Ilvest

Kuuendat aastat toimuva sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma sinilillemärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks.

Jooksu korraldaja Raili Nõgu rääkis Kadi raadiole, et kogutud annetustega aitab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranidele ka Lõuna-Eesti Haigla SA-l soetada taastusraviseadmeid. “Iga sinilillemärk on valmistatud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimeste poolt üle Eesti,” lisas Nõgu.

Peale selle, et kampaanial on müüdud sinilillemärke, on igal aastal tulnud juurde ka muid sinilille-tooteid. Kui esimesel aastal oli üksnes märk, siis nüüdseks on Nõgu sõnul lisandunud käepaelad, kleebised ja riidekotid. “Inimesed toetavad veterane hea meelega,” kinnitas Nõgu.

Samamoodi on alati toimunud ka Sinilillejooksud. “Esmakordselt oli jooks ainult Tallinnas ja joosti Russalka juurest Piritale ning distants oli 3,2 km. Sel jooksul osalesin ka ise ja lisaks olid seal kohal veteranid, kes liikusid ratastoolis ja andsid ka ise nii oma panuse,” kõneles Nõgu.

Alates teisest aastast hakkasid Sinilillejooksud toimuma üle Eesti. Saaremaal toimub jooks tänavu esmakordselt. 

Nõgu sõnul toimub jooks Saaremaal ka järgmisel aastal ja siis lähevad andmed juba ametlikult kirja. 

Jooksul osalemiseks osta 2-eurone sinilillemärk, mille saad end jooksule registreerudes stardist.  Start antakse Orissaare staadionil täna kell 11.

Kadri Nuum-Häng

Tagasi üles