:format(webp)/nginx/o/2020/07/01/13182893t1h7e1d.jpg)
Kuressaare Veevärk teatas, et Kuressaare kraanivees ohtlikke baktereid ei tuvastatud. Vee hägusust põhjustas Tõlli puurkaevude puhastuse käigus liikvele läinud savi- ja lubjasete.
Kolmapäeval täheldati mitmel pool Kuressaares, et kraanivesi on muutunud hägusaks. AS Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Martin Haug ütles, et tegemist oli ajutise nähtusega, mis tekkis seoses Tõlli veehaarde puurkaevude puhastustöödega 6. mail.
Haug märkis, et puhastusprotsess käib suruõhuga ja selle käigus läksid liikvele savi- ja lubjasetted. "Kuna meil tuli ka Unimäe veemahutit täita, siis jõudis hallikas vesi Tõlli töötava kaevu kaudu Unimäele ja sealt edasi veevõrku," selgitas ta.
7. mai hommikul oli Unimäele sisenev vesi visuaalselt juba läbipaistev ning mahutis olev hallikas vesi asendus aegamööda läbipaistvaga. Puhastusprotsessi kiirendamiseks avati kohapealsed tühjendussiibrid ning ka linnatrassil asuvaid hüdrante. Neljapäeva hommikuks oli olukord paranenud, Unimäelt väljuv vesi läbipaistev, kuid veevõrgus võtab täielik vee läbipaistvuse taastumine veel aega.
Haugi sõnul ei tuvastanud 7. mail võetud mikrobioloogiaproovid vees ohtlikke baktereid. Neljapäeval, 8. mail tehti uued kordusproovid, mille tulemused selguvad reedel. Ettevaatusabinõuna soovitab veevärk kindluse mõttes kuni proovide tulemusteni kasutada kraanivett joogiks keedetult.
Tõlli veehaardesse kuulub kokku neli puurkaevu ning tööd on jagatud riskide maandamiseks kahte etappi. Teine etapp on kavas 19.–23. maini.