Vallavalitsus: Pargi lasteaed valmib tähtajaks

Pargi lasteaed, vaade Tolli tänavalt.

FOTO: eskiis

Saaremaa vallavalitsus eitab kuuldusi Kuressaare Pargi lasteaia tähtajast hilisema valmimise kohta, mis võiks omakorda edasi lükata Tuulte Roosi lasteaia remondi alguse.

Pargi lasteaed uuel kujul peaks valmis olema 15. juulil ehk vähem kui kolme kuu pärast. “Aprilli lõpp on juba käes, aga sisetöödega pole veel isegi algust tehtud. Kuidas on võimalik nii lühikese ajaga kõik õigeks ajaks valmis jõuda?” küsis üks toimetuse poole pöördunud lapsevanem, kes ei soovinud oma nime ajalehes avaldamist.

Pargi lasteaia rühmad tegutsevad praegu asenduspinnal Rootsi 7 asuvates ruumides. Seesama asenduspind on kavas kasutusele võtta Tuulte Roosi lasteaia remondi ajaks sealsete  rühmade jaoks.

Tuulte Roosi lasteaia remondi algus on aga kavandatud juba 1. augustile – selleks ajaks peavad rühmad olema Rootsi tänavale kolitud.

“Kui Pargi lasteaeda tähtajaks valmis ei jõuta, ei saa asenduspindu vabastada ja Tuulte Roosi lasteaia remont lükkub ilmselt edasi – pole ju kohta, kuhu rühmad kolida,” ütles teine ajakirjanikuga rääkinud lapsevanem.

Ajutist peavarju on peagi tarvis ka Kuressaare Vanalinna kooli mitmesajapealisel perel, kuna vallavalitsusel on plaanis hoone remondiga algust teha juba järgmisel, 2020. aasta kevadel.

Seega toimuksid koolimaja ja Tuulte Roosi lasteaia remont vähemalt osaliselt samal ajal.

Abivallavanem Helle Kahm kinnitas, et Pargi lasteaia remont on graafikus ja lastevanematel pole põhjust muretseda. Sama kehtib tema sõnul Tuulte Roosi lasteaia puhul, mille remondi algus on planeeritud 1. augustile. Vanalinna kooli asenduspindadega haridusosakond tegeleb, kuid kindlaid otsuseid veel ei ole, ütles Kahm.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles