T, 3.10.2023

Madal vesi jättis väikese väina üsna kuivale

Raul Vinni
, ajakirjanik
Facebook
Comments
KUIVA JALAGA: Heiki Hanso tehtud fotolt on hästi näha, kui palju on madala veetasemega Väikeses väinas kuiva ala.
KUIVA JALAGA: Heiki Hanso tehtud fotolt on hästi näha, kui palju on madala veetasemega Väikeses väinas kuiva ala. Foto: Heiki Hanso

Viimastel päevadel on Väikese väina tammil sõitjad näinud pilti, et merepõhja on paljastunud suisa kilomeetrite kaupa. 

Tugevat veetaseme alanemist meres võib näha ka mitmel pool Saaremaa randades. Ülevaate Väikese väina madala veetaseme ulatusest annab ka Heiki Hanso eelmisel nädalal tehtud pilt.

Hanso sõnul on Väikese väina setted kogunenud sinna tammi mõjul. Kohalikud kalurid on tema sõnul setete kuhjumise kiirenemist täheldanud pärast seda, kui tammi 100. sünnipäevaks tehti tamm laiaks ja 100 protsenti vettpidavaks. Varem lasi tamm vett ja kalamaime aluskivide vahelt läbi.

Madala veetaseme üle kurtsid eelmise nädala keskel ka Nasva kalurid, kelle sõnul on paat kai ääres nii madalal, et ei anna sinna sisse hüpata.

Ilmateenistuse andmeil oli veetase madalaim eelmisel kolmapäeval, kui vesi langes näiteks Virtsus 52 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli (praegu käibel oleva süsteemi järgi on see 31 cm alla Amsterdami nulli – toim). Eilseks oli seis paarikümne sentimeetri võrra paranenud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles