Svea Tarkinile parima keeletoimetaja stipendium

PARIMAD SELGUNUD: Vasakult Merily Šmidt (II koht), Svea Tarkin (I koht), Liina Kahu (III koht), Ann Siiman (žürii esimees), Sirje Ginter (Tartu Hansa Rotary klubi president).

FOTO: Tiina Sammelselg

Vikipeedia keeletoimetamistalgute parimaks tunnistati Tartu ülikooli tudeng Svea Tarkin, keda premeeriti 1000-eurose stipendiumiga.

Mullu detsembrist tänavu märtsini kestnud talgutel keeletoimetasid 17 talgulist 474 Vikipeedia artiklit. Neist enam kui iga neljas ehk 135 käis läbi 3. kursusel eesti ja soome-ugri keeleteadust õppiva Svea Tarkini käe alt. “Lisaks sellele, et talgutel osalemine on iseenda teadmiste ja ajaplaneerimisoskuse proovilepanek, on sellel ilmselt kõigi talguliste jaoks üks ühine osalema tõukav eesmärk – tuua info lugejateni korrektses ja kaunis eesti keeles,” kommenteeris Tarkin ise.

Talgute eesmärk oli väärtustada keeletoimetaja tööd ja parandada Vikipeedia artikleid keeleliselt. 

“Vikipeedia ise on asendamatu ja üha usaldusväärsem teabeallikas,” rääkis žürii liige, Wiedemanni keeleauhinna tänavune laureaat Krista Kerge, “kuid toimetamistalgute kogutulemust oleks raske üle hinnata. Avalike tekstide kvaliteet sõltub keeletoimetajast ja toimetamiskultuur hoiab nii autorite mõtte selgena kui ka meie kirjakeele väärikana teiste Wikipedia keelte kõrval.”

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuulusid Reet Hendrikson ja Katrin Naber Eesti keeletoimetajate liidust, Ann Siiman ja Sirli Zupping Tartu ülikoolist, Krista Kerge Tallinna ülikoolist ning Teele Vaalma MTÜ Wikimedia Eesti esindajana.

Tagasi üles