L, 2.12.2023

Praamifirma pankrotist sündis kriminaalmenetlus

Andres Sepp
Facebook
Comments
Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo.
Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo. Foto: Tairo Lutter

Pankrotis Saaremaa Laevakompanii (SLK) endised äripartnerid esitasid politseile taotluse uurida kahtlusi, et firma pankrot on tahtlikult põhjustatud.

ETV saade “Pealtnägija” vahendas eelmise aasta novembris, et SLK omaniku Vjatšeslav Leedo endised äripartnerid Väinamere laevapargi uuendamisel Olav Miil ja Richard Tomingas süüdistavad teda valskuses. Miili ja Tomingase toona meedias kõlanud etteheited on nüüdseks vormunud kriminaalmenetluseks. Selle raames kontrollitakse kahtlust, et SLK pankrot võib olla tahtlikult põhjustatud.

“Riigi ülesanne on tagada õiglane ja läbipaistev majandus- ja konkurentsikeskkond ning kui ettevõtte pankroti põhjustamise asjaoludes esinevad kuriteo tunnused, siis on meie kohus kahtlusi uurida,”  ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe.

Vjatšeslav Leedo sõnul oligi arvata, et Olav Miili lubatud kurnamismeetodid jätkuvad. “Prokuratuuri motiividega saab ainult nõustuda,” kinnitas ta. 

Eile otsisid keskkriminaalpolitsei töötajad Kuressaares läbi Saaremaa Laevakompanii ja Holostovi Kinnisvarahalduse kasutuses olevad ruumid.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo talituse juht Ats Kübarsepp sõnas, et läbiotsimise eesmärk on leida tõendeid, mis seni tuvastatut kinnitavad või ümber lükkavad ning aitavad välja selgitada tõe. 

“Praeguseks kogutud tõendite baasil oleme jõudnud faasi, kus on vaja uurida ettevõtte raamatupidamisdokumente ja muid tõendeid, mida on võimalik läbiotsimiste käigus leida,” ütles Kübarsepp.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles