Mammograafiabuss peatub ennetuskuul ka Saaremaal

FOTO: freepik.com

29. aprillist 24. maini Kuressaare haigla juures peatuva mobiilse mammograafiakliiniku meeskonnal tööd jagub, sest Saaremaa naised on usinad rinnavähi sõeluuringul osalema.

Sõeluuringu raames saavad tulla vaid käesoleval aastal kutsutavate aastakäikude naised, kes omavad ravikindlustust ega ole eelmisel aastal (2018) mammograafilisel uuringul käinud.

Rinnavähi sõeluuringutele kutsub AS Mammograaf koostöös Eesti haigekassaga tänavu kõiki 1951., 1952., 1957., 1959., 1961., 1963., 1965., 1967. ja 1969. aastal sündinud ravikindlustatud naisi. Uuring on Eesti haigekassa ravikindlustusega naistele tasuta. Infot ja end uuringule registreerida saab telefonil 627 4470.

“Kui naisel on kehtiv ravikindlustus ja ta kuulub käesoleval aastal sõeluuringule kutsutud aastakäigu hulka, siis võib julgelt registreeruda, kutset ära ootamata,” kinnitas AS-i Mammograaf juhatuse liige Anne Pardla.

AS Mammograaf osutab teenust ka Kuressaare haiglale ja perearstidele, kes suunavad naisi mammograafiuuringule saatekirjaga.

Pardla sõnul on uuringule oodatud ka need naised, kes ei kuulu kutsutud aastakäigu hulka, ent soovivad siiski lasta oma tervist kontrollida. “Sellisel juhul peaks naisel vanust olema üle 40 aasta ning eelnevast mammograafiast möödas vähemalt aasta,” ütles Pardla.

Kuressaares peatub mammograafiabuss tänavu veel 14. oktoobrist 8. novembrini.

Tagasi üles