Näitus saarlastest laulu- ja tantsupeol läbi aegade

SAAREMAA II LAULUPIDU (1909): Kuressaare Eesti Seltsi segakoor 39 lauljaga Karl Linnamägi (istub pingil, paremalt neljas) juhatusel. Ees klarnetiga muusikakoori juht Theodor August Jacobi poeg Krull. Vasakult esimene Theodor Theodori poeg Krull.

FOTO: 1erakogu

Täna kell 16.30 avatakse Kuressaare kultuurikeskuses fotonäitus “Läbi aja! Saarlased laulu- ja tantsupidudel”.

Tänavu möödub 150 aastat esimesest laulupeost ja 85-aastaseks saav tantsupidu toimub juba 20. korda. Saaremaa valla kultuuri- ja spordiosakonna eestvedamisel sai laulupeo teema-aasta tähistamiseks teoks fotonäitus, mis on pühendatud laulu- ja tantsupidude juubeliaastale.

Näitusel on eksponeeritud fotod 150-aastase läbilõikena saarlaste osalemisest nii üleriigilistel kui ka maakondlikel laulu- ja tantsupidudel. Väljapanek on planeeritud rändnäitusena maakonna erinevate piirkondade kultuuriasutustes ja teistes avalikes kohtades kogu aasta vältel, rõhuasetusega paikkondliku identiteedi säilitamisele ja rahvakultuurialasele tegevusele piirkondades.

Näituse koostamisel olid vallavalitsusel abiks Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Saaremaa muuseum, Maret Soorsk, Heinrich Männa, Karli Foto, Saarte Hääl, Tiiu Villsaar, Anneli Teppo-Toost, Heli Jalakas, Merle Rekaya, Krista Lember, Anu Viljaste jt.

Tagasi üles
Back