Tänak ja Järveoja võitsid pingelise Portugali ralli

Ott Tänak ja Martin Järveoja Portugali MM-rallil.

FOTO: Sander Ilvest

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Portugalis toimunud MM-hooaja seitsmenda etapi ning MM-sarja esikoht on nüüd vaid kahe punkti kaugusel.

Ott Tänak alustas esimest võistluspäeva edukalt ja edestas Sebastien Ogier' ja Thierry Neuville'i enam kui kümne sekundiga. Pühapäeva esimesest katsest oli näha, et esikolmiku mehed on teistest kordi kiiremad. Nii Tänak, Meeke kui ka Neuville näitasid teistest tunduvalt paremaid katseaegu. Kui päeva avakatsel vähendas Meeke Tänakuga vahe vaid 2,4 sekundile, siis kaks järgmist katset suutis eestlane võita ning kindlustas sellega oma üldedu.
Tänak võitis kaks järgmist kiiruskatset ja tõusis reede hommiku järel ralli üldliidriks ning alustas laupäeva 17,3-sekundilise eduga Jari-Matti Latvala ees. Paraku tabas tema masinat juba avakatsel probleem piduritega, kuid mehed suutsid selle õigeks ajaks lahendada. Viimast võitlustpäeva alustas Tänak esikohal.

Kris Meeke'i tabas viimasel päeval paras ebaõnn - ta sõitis kõigest paarsada meetrit pärast starti kurvis otsa kivile, lõhkus esisilla ning oli sunnitud katkestama. Meeke'i eksimused viimasel kahel katsel tähendasid, et Tänaku peamised konkurendid Thierry Neuville ja Sébastien Ogier tõusid mõlemad ühe koha võrra ning teenisid MM-sarjas punkte juurde. Toyotal jäid suured punktid võtmata ka tootjate arvestuses.

Punktikatse võitis Sebastien Ogier, Thierry Neuville korjas neli punkti. Finišijoonel pidurdanud Tänak sai kolm punkti. MM-sarjas jätkab Tänak teisena. Järgmisel rallil Sardiinias läheb esimesena teed puhastama valitsev maailmameister Ogier.

MM-sarja üldseis Portugali ralli järel:

1. Sebastien Ogier 142 p

2. Ott Tänak 140 p

3. Thierry Neuville 132 p

4. Elfyn Evans 65 p

5. Kris Meeke 56 p

6. Teemu Suninen 44 p

7. Sebastien Loeb 39 p

8. Andreas Mikkelsen 36 p

Tagasi üles