Kärla muusikakool tähistas juubelit

PIDULIK PÄEV: Veerandsaja-aastase Kärla muusikakooli direktor Imbi Kolk (keskel) kahe tänavuse lõpetaja Annika Kuuskori ja Sandra Tiirikuga.

FOTO: Maria Aarnis

Kärla muusikakool on lastele ja noortele laulu ning pillimängu õpetanud juba 25 aastat.

“Armastada muusikat on ilus ja lihtne, see tunne on inimesele omane ja seda oskavad peaaegu kõik,” lausus koolis 25 aastat õpetajana töötanud Malle Veske. “Mõista muusikat on raskem, kuid seda püüavad kõik ja suudavad paljud. Anda muusikat – seda suudavad aga vähesed. Anda tähendab rikastada teisi ja samas muutuda rikkamaks ka ise.”

Veske sõnul on koolil põhjust uhke olla nii oma tublide õpilaste kui ka vahvate õpetajate üle. “Meie perre kuuluvad õpihimulised lapsed koos kokkuhoidvate ja professionaalsete õpetajatega ning selle pere kodus kõlab laul ja pillimäng viiel päeval nädalas,” rääkis ta.

Kooli juubeli tähistamisel 29. mail Kärla rahvamajas peeti ühtlasi õppeaasta lõpuaktust.

Tänavu lõpetas kooli kaks õpilast: Annika Kuuskor ja Sandra Tiirik. Pidulikul päeval, kus loomulikult sai süüa sünnipäevatorti, esinesid kõik koolis tegutsevad ansamblid – kandlekoor, kitarri-, plokkflöödi- ja saksofonimängijad.

Abivallavanem Helle Kahm andis üle Saaremaa valla tänukirja pikaajalise ja südamega tehtud töö eest.

Pidulikul aktusel pakkus muusikalist külakosti Kärla muusikakooli vilistlane Henrika Trave, kelle muusikaõpingud, juba üliõpilasena, jätkuvad Viljandis.

“Kärla muusikakooli vilistlane on ka Pille-Rite Rei, kes on noppinud mitmeid rahvusvahelisi auhindu just muusika valdkonnas,” ütles Malle Veske. “See teadmine innustab meie õpetajaid oma tööd rõõmuga jätkama.”

1994. aastal koorijuhi ja muusikapedagoogi Ludmilla Tooni asutatud muusikakoolis – mida praegu juhib Imbi Kolk – on läbi aegade pillimängu õpetanud paarkümmend pedagoogi. Kooli raudvara on viis suurte oskustega ja aukartust äratava pedagoogistaažiga õpetajat: Malle Veske ja Ülle Vallaste (25 aastat), Marika Aarnis (20 aastat), Matis Männa (16 aastat) ja Toomas Tang (15 aastat).

Muusikakool on 25 aasta jooksul tegutsenud erinevates majades. Oma ruumid sai kool alles kaks aastat tagasi, kui loodi Saaremaa vald. 

Osa endisest Kärla vallamajast jäi tühjaks ning muusikakoolil lubati sisse kolida.

“Oma kodu on iga pere jaoks ülioluline,” leidis Veske. “Meil on maja teisel korrusel soojad, valged ja avarad ruumid ning toredad naabrid – teenuskeskus, noortekeskus ja perearstikeskus.”

Õpetaja Veske sõnul on Kärlal palju musikaalseid lapsi. “Oleme tänulikud, et Saaremaa vallavalitsus oskab huviharidustööd innustada ja tunnustada,” lausus ta.

Tagasi üles
Back