Asko Esna asemel asub tööle Cristin Lepp

CRISTIN LEPP kuulub ka Saaremaa võrkpallinaiskonda.

FOTO: Allan Mehik

Saaremaa spordikoolis hakkab mandrile siirdunud võrkpallitreeneri Asko Esna asemel poisse treenima Cristin Lepp.

Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu ütles, et poiste võrkpallitreeneri vabanenud kohale oli konkurss, kuid avaldusi väga palju ei laekunud. 

“Uurisime koostöös Saaremaa Võrkpalliklubi ja Saaremaa Võrkpalli Liiduga erinevaid võimalusi ka mandrilt,” rääkis ta. “Minuga käidi isegi kohapeal vestlemas ja paljud võtsid mõtlemisaja, aga kokkuvõttes jäid ikkagi tühjad pihud. Kahjuks oli nii, et kui see otsustamise koht tuli, siis lõpuks ikkagi oma plaanist loobuti.”

Nii sõlmib Saaremaa spordikool üheaastase lepingu juba kaks aastat treeneritööd teinud ja 3. kategooriat omava Cristin Lepaga. Kuna konkursil nõuti vähemalt bakalaureuse tasemel haridust, siis on Lepal plaanis hakata seda ka omandama.

“Eks see on meie jaoks ka mõnes mõttes tundmatus kohas vette hüppamine,” märkis Mati Mäetalu. “Aga ta on meil seda tööd juba teinud, vajadusel on ta Asko Esnat asendanud nii trennis kui ka võistlustel ja poisid on talle tuttavad. Seega Cristinile juba tuttav keskkond.”

2013. aastal sportlasekarjääri lõpetanud ja Saaremaa spordikooli võrkpallitreenerina tööle asunud Asko Esna lahkus ametist õppeaasta lõppedes. 

Põhjusena tõi endine Eesti koondise libero välja pere, kellest ta on viimased pool aastat lahus elanud.

Tagasi üles