Torgu raamatukogu tähistas 100. sünnipäeva

Torgu raamatukogu juhataja Estra Kullama pidulauas.

FOTO: MARKKU JOKINEN

Ehkki saja-aastane raamatukogu üritab juubeli tähe all mööda saata terve aasta, oli eile see päev, mil ühes lugejatega söödi torti-kringlit, kohtuti kirjanikuhärra ja kohaliku koduloo-uurijaga.

Torgu raamatukogu juhataja Estra Kullama sõnul olid pidulikumale pärastlõunale oodatud kõik oma kandi lugejad, samuti kõik need, kes suvesõrulastena juba Saaremaa äärel platsis. Kullama sõnul on tragimad suvesõrulased Sõrves kohal juba mai algusest saati. Ja õnneks loevad nad hirmus tragilt ka raamatuid.

Ühtekokku on raamatukogul praegu 163 lugejat. Nende hulka on arvatud ka needsamused suvelugejad, sest mis nemad kehvemad on kui ületalve raamatusõbrad. Estra Kullama meenutas, et kui tema 33 aastat tagasi raamatukogusse tööle tuli, oli seal lugejaid üle 300. 

“Vaatasingi, et nüüd on meie elanike arv isegi tsipa väiksem, kui toona oli lugejate arv. See on tegelikult kurb statistika,” arvas raamatukogu juhataja. Samas lisas ta, et mis siin ikka kurta – hea, et niigi palju lugejaid on! “Oleme küll väiksed, aga ikkagi olemas!” rõõmustas Kullama.

Külas oli eile lugejatel kirjanik Tarmo Teder, kes esitles oma romaani “60 aastat hiljem” teist osa. Samuti oli külaliste seas omakandimees Eldur Seegel, koduloo-uurija, kes pajatas pisut lugusid ajalooradadelt.

Torgu raamatukogu juubeliaasta raames oli eile tegu juba sünnipäeva n-ö teise osaga. Esimene osa sai maha peetud veebruaris, kui lugejatele tuli külla Valdur Mikita. “Võib-olla teeme aasta lõpu poole ka veel midagi, et seda sajandat sünnipäeva väärikalt tähistada,” oli Estra Kullama optimistlik.

Tagasi üles