Jaaniaeg sai avalöögi

KUI KAUAKS JAKSU JÄTKUB? Kohtunik Urmas Lehtsalu võtab aega, kui kaua võistleja Külli Teinberg pudelit hoida jaksab.

FOTO: Johannes Krull

Saaremaa esimene jaanik peeti juba laupäeval Kudjape mänguväljakul, nädalavahetuse jaanipidudele on aga mandrilt oodata praami- ja lennukitäite kaupa rahvast.

Kudjape jaanikul lustis nii oma küla rahvas kui ka mujalt tulnud pidulised.

"Oleme taotluslikult teinud oma jaanitule igal aastal varem, kui suurem pidude aeg lahti läheb," ütles peo korraldusmeeskonda kuulunud Margo Kubjas, Kudjape arenguseltsi juhatuse liige. "Kui linna peole tulevad esinema tuntud artistid, oleks ju meie peol raske sellega võistelda."

Urmas Lehtsalu juhitud peol mängiti sportlikke mänge, proovile sai panna nii oma jõu kui ka vastupidavuse. Lapsed lustisid batuudil. "See on igal aastal tõmbenumber," märkis Kubjas. Maiustada võis nii jäätise kui ka küpsetistega – heategevuslikul küpsetiste laadal koguti raha külaseltsi edasiste ettevõtmiste tarvis. "Peo lõpuks olid kõik kandikud tühjad," rõõmustas Kubjas. Muusikat tegi Kudjape peol Aare Tomson.

Lisalaevana sõidab Regula

Enamik jaanipidusid leiab aga aset eeloleval nädalalõpul. Ning jaanide eel ja ajal on liikumine mandri ja saarte vahel iseäranis tihe.

"Eelolevaks nädalavahetuseks on populaarsete aegade sõidukipiletite e-piletite osa juba välja müüdud," ütles AS-i Tallinna Sadam turundusspetsialist Triin Rum Virtsu ja Kuivastu vaheliste reiside kohta. "Pileteid on veel saada hommikustele reisidele."

Jaaniaegse tavapärasest suurema reisinõudluse tõttu ja reisijate paremaks teenindamiseks kogu suvise kõrghooaja jooksul tuleb 20. juunist Virtsu–Kuivastu liinile lisalaevana parvlaev Regula, tehes 29. augustini kokku 513 reisi. Regula reisidele on võimalik osta üldjärjekorra e-pileteid.

"Üldjärjekorra e-pileti erinevus e-piletist, mis on ostetud kindlale reisile, on see, et üldjärjekorra e-pilet ei ole seotud ühegi konkreetse reisiga," selgitas Rum.

Üldjärjekorra e-piletit saab osta veebilehe praamid.ee kaudu samal päeval, pilet hakkab kohe kehtima ning kehtib pileti ostmise päeval ja kahel sellele järgneval päeval (48 tundi). Samuti on võimalik üldjärjekorra e-piletit muuta. Kui on soetatud üldjärjekorra e-pilet, ei ole sellega reisides vaja piletikassade järjekorras ootama jääda, vaid sadamaalale jõudes saab läbida e-pileti värava. Sadama kogumisalal suunatakse sõiduk üldjärjekorda.

"TS Laevad teeb alati kõik endast oleneva, et kõik soovijad jõuaksid saartele jaanipäeva tähistama ja pärast pühi ka kenasti koju," kinnitas Rum.

Lennuk teeb rohkem reise

Ka jaaniaegsed lennupiletid olid eilseks suures osas välja müüdud, olgugi et Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil toimuvad 21. ja 24. juunil lisareisid.

Kui neljapäeva, 20. juuni hommikusele lennule Tallinnast Kuressaarde pileteid veel jätkus, siis õhtusele lennule on kõik kohad välja müüdud. Välja müüdud on ka kõik kohad reedel, 21. juunil, laupäeval, 22. juunil ja laupäeval, 23. juunil Tallinnast Kuressaarde startivas lennukis – nii hommikusel kui ka õhtusel graafikujärgsel lennul ja ka lisalendudel.

Kuressaarest Tallinna lendavale lennukile jagus eile pärastlõunase seisuga kohti nii 20., 21. kui ka 22. juuniks. 23. juuni ainus lend oli välja müüdud, 24. juuniks oli veel järel kohti hommikusele lennule ja kell 11.55 väljuvale lisalennule. Õhtusele lennu piletid olid aga otsas.

Tagasi üles