Järjestikused tulekahjud panid päästjate närvid proovile
Lisatud galerii!

Värska alevikus Pika tänava piirkonnas põles 350 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa päästjad pidid üleeile pea üheaegselt reageerima kahele teineteisest üsna kaugel asuvale tulekahjule.

Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe ütles Saarte Häälele, et esmaspäeva pärastlõunal Orissaare kandis Suur-Pahila külas ja sealt umbes 60 kilomeetri kaugusel Mändjalas puhkenud tulekahju sattusid tõepoolest liiga üksteise otsa.

Suur-Pahila tulekahjust sai häirekeskus teate esmaspäeval kell 14.50. Põles lauda lähedal asuv katusealune, kus hoiti loomade heina, saepuru jms. Kui päästjad kohale jõudsid, põles avatud, 35x 20 m suurune heinaküün lahtise leegiga.

Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 15.46. Tulekahju lõplikuks kustutamiseks veeti põhk traktoriga karjamaale laiali ja kustutati seal. Küünis hoitud saepuru õnnestus kustutada küüni all.

Tulekahju likvideeriti kell 17.53, kuid päästjad jäid veel mõneks tunniks valvesse, et kustutada esiletulevaid tulepesi.

Sündmusega olid seotud suured jõud ja mitmed komandod: kokku üheksa päästeautot kahest kutselisest ja neljast vabatahtlikust komandost.

Valjala vabatahtlikud päästjad kirjutasid sotsiaalmeedias, et vaid 17 minutit pärast Suur-Pahila teadet sai häirekeskus juba järgmise tulekahjuteate Mändjalast, kus põles metsaalune. Ka sellele väljakutsele reageerisid suured jõud nii kutselistest kui ka vabatahtlikest komandodest. "Tõsine tööpäev Saaremaa pritsumeestele," märkisid Valjala päästjad.

"Keeruline on teisele väljakutsele kiiresti reageerida, kui see pole meile sobivas kohas. Ja see osutus seekord vähesobivaks," märkis Margus Lindmäe. Tema sõnul alustasid Mändjala poole sõitu Kihelkonna päästjad, kuid see võttis tüki aega ja seega jõudsid esimestena kohale hoopis Pihtla vabatahtlikud.

Enne nende saabumist haaras Saarte Hääle fotograaf puuoksa ja kustutas ähvardavalt puukuuri poole roomanud tuleleeke. Koos temaga materdasid RMK loodusmaja kõrval põlenud maapinda läheduses viibinud noormehed.

Tagasi üles