Leedo puitmajatööstus Hiinas sihib Hongkongi börsi

Saarte Hääl
Copy
Foto: Kertu Kalmus/Saarte Hääl

Vjatšeslav Leedo puitmajatööstuse Saare Erek Hiina tehase juht Fei Yingchao näeb, et mõne aasta pärast võiks ettevõtte Hiina üksus olla üks sealseid suuremaid puitmajatootjaid ning minna Hongkongi börsile.

"Me oleme tulevikus kindlad," ütles Fei Yingchao intervjuus Äripäevale ning tõdes, et ehkki Saare Ereki Hiina tütarfirma Hubei Saaremaa Houses on veel väga noor, on sellel läinud juba väga hästi.

Sügisel avatud tehas on täisvõimsuse saavutanud ja vajab kasvamiseks pidevalt investeeringuid. "Meil on grupi sees sellised arutelud päris tihti, et võib-olla läheme börsile. Meie eesmärk on teha sellest üks suuremaid, vähemalt esikolmikusse kuuluvaid tehaseid selles piirkonnas."

Saare Ereki nõukogu liikme Kristjan Leedo sõnul on neil Hiinas töös ligikaudu 12 miljoni euro eest tellimusi. Leedo kinnitas, et nad on võtnud sihiks viia Saare Ereki Hiina tütarfirma Hubei Saaremaa Houses Hongkongi börsile aastaks 2022 või hiljemalt 2023. Lisaks tahavad nad selleks ajaks püsti panna veel kolm tehast erinevates Hiina piirkondades.

"Kui Hiinas kasvada, tuleb seda teha kiiresti," nentis Leedo. Tema sõnul on börsile minek ja tehaste arvu suurendamine loogiline jätk nende tegevusele Hiinas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles