TERVIS Jälle selg valutab! "Vahepeal tuleks üht- ja siis jälle teistpidi lösutada"

Kristina Õun
, Reporter
Copy
VALUST VABAKS: Seljavalude korral aitab liigutamine, kinnitab füsioterapeut Raili Sepp.
VALUST VABAKS: Seljavalude korral aitab liigutamine, kinnitab füsioterapeut Raili Sepp. Foto: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Kurtmised seljavalu üle ei ole kuigi haruldased ning põhjusi seljavalu tekkeks on mitmeid. Tihti põhjustab sääraseid vaevusi pikaaegne sundasendis viibimine, aga probleemitekitajaid on teisigi. Valu leevendamise nimel tuleks kõigepealt kindlaks teha, kas põhjus on maasikapõllul küürutamises või on selle taga midagi tõsisemat.

Kuressaare haigla füsioterapeut Raili Sepp märgib, et just sundasendist tekkinud lihaspinge võib olla üheks põhjuseks, miks inimesel selg valutama hakkab. Nii mõnigi võib maasikahooajal põllul marju noppides avastada seaduspära, et mida kobedam saak ämbris, seda valusam selg. Sedasorti seljavalu peaks aga füsioterapeudi sõnul mõne päeva jooksul järele andma.

Sepp rõhutab, et kuigi mõte valutava seljaga aktiivsust säilitada ei tundu just kõige ahvatlevam, siis soovitus, et seljavalu ravimiseks peaks vaikselt paigal püsima, enam väga ei kehti. Kõike tuleb teha muidugi mõistlikkuse piires.

Tagasi üles