Osavallakogu soovib Sandla rahvamaja remonti

Sandla kultuurimaja kirbukas 2015. aastal. Sandla külade seltsi eestvedaja Annely Õisnurm ja Anni Lember.

FOTO: Tambet Allik

Kuigi Pihtla osavallakogu hinnangul vajab Sandla rahvamaja hädasti remonti, vallavalitsus enne aasta lõppu jah-sõna andma ei kiirusta. 

Rando Rahnik.

FOTO: Saarte Hääl

Remonditeemat arutas osavallakogu ka kolmapäevasel istungil. “Selle maja peaks ikka korda tegema,” ütles osavallakogu esimees Rando Rahnik Saarte Häälele. “Kuna hoone on suur – selles on ka üks Saaremaa suuremaid saale –, siis on see aga päris kulukas.”

Rahnik tõdes, et kui paljudes kohtades Saaremaal on rahvamajad juba korda tehtud, siis Sandlas asuv hoone näeb seestpoolt välja samasugune kui nõuka-ajal. “Otsekui oleks aeg seisma jäänud,” märkis Rahnik. “Aknad ja katus vahetati Pihtla valla ajal küll välja, aga sees pole muutunud midagi.”

Rahniku sõnul lubas abivallavanem Helle Kahm eelmisel kohtumisel seista hea selle eest, et Sandla rahvamaja remonditeemaga tegelema asutaks. “Praegu aga ei ole meil selle kohta midagi konkreetset teada,” lausus Rahnik. “Niikaua, kui meil pole projekti või terviklahendust, mis annaks ülevaate, mis tööd seal kõik ära teha tuleb, ei saa teha ka kalkulatsioone, kui palju see remont maksma võiks minna.”

Rando Rahnik: “Kuna hoone on suur – selles on ka üks Saaremaa  suuremaid saale –, siis on see aga päris kulukas.”

Suve alguses osales valla esindus kogukonna korraldatud ümarlaual, kus arutati Sandla rahvamaja hoone küsimust. “Ehitis on suur ja amortiseerunud ning vajab suuri investeeringuid, samas kogukond peab hoone remontimist ja ülalpidamist oluliseks,” ütles abivallavanem Helle Kahm eile Saarte Häälele.

Kahmi sõnul on kultuurivaldkonna arengukava üks küsimusi ka olemasolevate, kultuuriasutustele kuuluvate hoonete ja perspektiivi hindamine. 

“Kindlasti ootavad meid ees rasked arutelud, sest hooneid on palju ja nii mõnedki on halvas seisus,” lausus Kahm. “Millised saavad olema Sandla rahvamaja puudutavad otsused, selgub koostöös erinevate osapooltega, sealjuures kogukonna esindajatega. Usun, et aasta lõpus oskan juba konkreetsemaid vastuseid anda.”

Tagasi üles