Antarktikasse suundnud Admiral Bellingshauseni esimest etappi Roomassaarest Ventspilsi saatis Neptuni soosing.
Meelis Saarlaid keerab nädalapäevad tagasi kolmapäeva hommikul kell 8 punase auto nina Roomassaare kai peale. Surub kätt ja hakkab toimetama. Auto peab keegi teine ära viima, sest pooleteise tunni pärast sätib Saarlaid praegu veel uniselt kai ääres loksuva Admiral Bellingshauseni vööri kursile, mille lõppsihiks on ligikaudu 10 000 miili kaugusel asuv lõunamanner.
Ilm on meresõiduks täpselt paras. Kerge tuulevine ja päike.
Kaptenil on enne lahkumist teha veel umbes sada toimetust. Küll heliseb telefon või saabub kai peale näiteks traktor, mille kandamiks järjekordsed kümned ja kümned purgid suppi ja kurke. Väidetavalt on laeva trümmides igasuguse söögikraami seas ka 600 purki suppe.
Laevapere hakkab vaikselt ärkama. Igaühel omad viimased tegemised. Näiteks pootsman Maris Pruulile õpetatakse lahastamist, purjemeister Johannes Kaju vaatab üle õmblusest lahti läinud eespurje, ekspeditsioonijuht Tiit Pruulile selgitatakse jällegi, kuidas ilutulestikku teha.
Ja taas tuuakse laeva juurde provianti ja muud tarvilikku kraami. Laevas korralikult paigutada ei jõua seda hetkel keegi ja ahtritekk meenutabki pigem kauba- kui ekspeditsioonilaeva.
Kõrvalasuvas jahisadamas on ärganud sajad ja sajad Muhu väina regati purjetajad ning sadamaala on vaikselt muutumas sipelgapesaks.
Aeg minekuks sättida. Ise kohe regatile minev president Kersti Kaljulaid peab kõnet. Räägib sellest, et Antarktika 200 ekspeditsiooni kaudu peaks me mõistma seda, kuidas oma maakera ei tohi ära rikkuda ja seda peab jääma ka meie lastele ja lastelastele.