TÖÖ: Hakkaja naine pani püsti jäätisewabriku

KELLELE JÄÄTIST? Muhu jäätisewabriku müügipunkti võib kohata erinevatel kohalikel üritustel ja laatadel. Läinud nädalavahetusel oli Maie Kindel oma leivajäätisega ka avatud talude päeval.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaalt pärit, ent Muhus elav Maie Kindel otsustas ühel hetkel laste maiasmoklusele küll järele anda, kuid võttis nõuks teha lastele ise maiustused. Katsetuste tulemusel sündis esteks jäätis ja siis juba terve vabrik.

"Minu ettevõtlusplaanid kasvasid koos lastega, nüüd, kus ka pesamuna kooliminekueas, on aeg anda endale võimalus ettevõtluses," leidis Kindel. Naine käis eelmisel aastal töötukassa kaudu ettevõtluskoolitusel, kuid kuna pereelu nõudis toona veidi rohkem tähelepanu kui ta esialgu arvas, siis ei esitanud ta äriplaani kohe, vaid alles sel kevadel.

Maie Kindel tunnistab, et oli siiralt üllatunud, kui sai töötukassalt positiivse vastuse. "Praegu võin öelda, et kui mina sellega hakkama sain, siis saab sellega hakkama igaüks – kandev idee peab olemas olema, siis hakkavad asjad toimima," leidis naine.

Muhu jäätisewabriku müügipunkti võib nüüd, pärast seda, kui on valminud nõuetele vastavad tootmisruumid, kohata erinevatel kohalikel üritustel ja laatadel. "Hiljem, kui müük hakkab minema, on müügikülmikut Muhu jäätisewabriku toodetega võimalik leida Liiva keskusest," arvas ta. Seda vähemalt esialgu.

MAIE KINDEL: Praegu võin öelda, et kui mina sellega hakkama sain, siis saab sellega hakkama igaüks.”

Põhijäätiseks on Maie jäätisewabrikus vaniljejäätis Muhu leivaga ja sellele lisanduvad hooajamarjadest valmistatud sorbeed. "La Muu on küll juba vallutanud ökojäätisega Liiva keskuse, aga seda ma ei pelga, kuna meie tooted eristuvad vägagi palju ja pigem näen võimalusi koostööks," arvas Muhu jäätisemeister.

Muhulased nimetavat Maiet sissetoodud muhulaseks. "Kuna ma pole kaugelt toodud – Saaremaalt –, siis mõttelaad on meil üsna sarnane ja olen kohanenud hästi," tähendas ta. Maie Kindla abikaasa sõidab merd vanemtüürimehena kaubalaeval. "Ta on igati toetanud mõtet, et kodus jäätise tootmise ruumid ehitada," tõdes Maie. "Kuna ma ise olen enne lastega koju jäämist sõitnud merd laevakokana, siis oleme abikaasaga väga paljuski ühisel meelel."

Jäätise tegemist õppis Maie Kindel laeval töötades, nimelt töötas ta aastatel 1998–2001 kunagises Estline’is laeval Regina Baltica. "Muhus on eriline aura, kus elada ja see keskkond on andnud mulle võimaluse oma perega end hästi tunda," on Maie eluga Muhus väga rahul. "Loodan, et selles keskkonnas on võimalik ka ettevõtlusega alustada ja elatist teenida sellega, mis endale rõõmu pakub."

Tagasi üles