Saarlane võitles Ironman´il iseendaga 13 tundi

Saimon Moondu finišis.

FOTO: Erakogu

Laupäeval Tallinna Ironman´il esimest korda täispika triatloni 13 tunniga läbinud Saimon Moondu sellisele katsumusele niipea enam ei tiku.

“Katkestamise mõtteid ei olnud, aga vahepeal oli ikka väga raske,” tunnistas Moondu. “Siis mõtlesin küll, et miks ma seda asja üldse teen ja mille pärast, aga teadsin, et lõpus see kõik ununeb. Suve algul tegin oma esimese pooltriatloni Otepääl ja ma isegi ei mäleta, kuidas seal osalemise mõtte peale tulin. Aga kui Otepää ära tegin, siis mõtlesin, et tahaks ikka täispika ka sel aastal ära proovida.”

Saimon Moondu kulutas 3,8 km ujumisele, 178 km rattasõidule ja 42 km pikkusele maratonijooksule 13.08.50 ning sai kokkuvõttes 627. koha. 

“Tulemusega olen väga rahul,” kinnitas ta. “Mõtlesin oma peas, et ideaalis võiks 13 tunniga hakkama saada, aga olen ka rahul, kui tuleb 14 tunni sisse. Kannatamine hakkas pigem alles pärast rattasõidu 100 kilomeetrit, enne seda oli kõik väga hea. Aga jooks oli kindlalt kõige raskem.”

Triatlonist võttis osa kokku üle 1300 sportlase. Naistest tuli esikohale Corinne Abraham Suurbritanniast ajaga 8.55.22 ja meestest Mikal Iden Norrast ajaga 8.19.54.

Tagasi üles