Linnasadama juubel jäi tähelepanuta

Kuressaare jahisadam

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Ehkki Kuressaare sadama kapten Oskar Jõgi oli eile rõõmsameelne ja krapsakas nagu ikka, pani teda pisut nördima tõik, et sadama ajaloos oli eilne, 6. august tegelikult väga tähtis päev. Saaremaa valla juhid seda kapteni sõnul aga meeles ei pidanud.

"Võib-olla praegused vallaisad ei teagi sellest midagi, aga täna (eile – toim) saab täpselt 20 aastat sellest, kui toimus Kuressaare sadama avamistseremoonia," tõdes kapten. Lõunaks polnud aga keegi vallajuhtidest Jõgi sõnul endast märku andnud, et tähtsal päeval sadamat kuidagigi meeles pidada. Seda enam, et käimas on Kuressaare merepäevad ja niimoodi oleks saanud väikse pidulikuma hetke kenasti välja mängida.

"See selleks… Aga linna või nüüdse valla poolt pole ma mingit initsiatiivi sadama osas näinud," tähendas kauaaegne sadamakapten sadama tulevikust kõneldes. Ta möönis, et nüüd on sadam antud küll hoopis Saaremaa Merispordi Seltsi kasutusse, mistõttu võib loota, et need mehed panevad asjad ehk ikkagi liikuma ja sadam saab ühel ilusal päeval ka süvendatud nagu kord ja kohus.

Tagasi üles