23. Kuressaare Merepäevad toovad Raiekivi säärele Eesti paremiku

Metsatöll.

FOTO: Erakogu

Juba sel nädalavahetusel 9. ja 10. augustil toimuvad Raiekivi säärel järjestikku juba 23. Kuressaare Merepäevad. Võrreldes eelmiste aastastega on piletiga ala suurem, mahutades kaks lava – Merelava ja Rannalava –, kust käib kahe päeva jooksul läbi Eesti muusika paremik.

Reedese päeva leelotavad lahti kauged külalised Setomaalt. Seto lauluselts Siidisõsarõ astub Saaremaal üles esmakordselt ja ootab kangeid saarlasi kaasa elama kell 14 Merelaval.

Kui läbi kahe päeva rõõmustavad merepäevalisi nii tasulisel kui tasuta alal kenad Saaremaa lõõtsamehed, siis reedel kell 15 astub Rannalaval üles lõõtsakuningas Juhan Uppin ise. Muusikuna ääretult tegus Juhan Uppin on seotud ka ansambliga Rüüt. Rüüt on hoogne ja mänguline, kompab muusikalisi ja pärimuslikke piire. Rüüt ootab oma muusikast osa saama ja jalga keerutama reedel Merelaval kell 17.

Festivali avapäeval kell 16 teeb tantsulise etteaste Tallinna Tantsuakadeemia tantsurühm Uppsar. Professionaalidest koosnev rühm ei tee kunagi hinnaalandust, ka Kuressaare Merepäevadeks on Uppsaril loodud täiesti uus etendus. Samal õhtupoolikul kell 18.30 saab Rannalaval nautida Johansonide laulu- ja olemiselusti. Tuleb imeilus kontsert, mille taustal saab nautida kell 19 sadamasse saabuvat Saaremaa Merispordi Seltsi jahtide eskaadrisõitu.

Tantsurühm Uppsar.

FOTO: Annika Metsla

Festivali avaõhtu toob kuulajateni tõelise rahvalemmiku - nö  hea tuju bändi Curly Stringsi. Curly Strings on end massidesse mänginud looga „Kauges külas”. Seda laulu laulavad pisikesed ja suured, lauldakse laulupeol ja sünnipäevadel, lauldakse jõuluvanale ja pulmalistele. Lemmiklugusid nende repertuaarist on  kõigil, seega on see kontsert tõeline perede magnet. Curly Stringsi saab näha Merelaval kell 20. 

9. augusti kontsertidele paneb korraliku punkti äsja 40. juubelit tähistanud legendaarne eesti punkparoodiabänd Propeller. Aastad on küll läinud, kuid Propelleri vaim ja punk on jäänud. Intellektuaal Peeter Volkonskit ja Propellereri sõnumeid muusikas saab näha Merelaval kell 22. Pärast korralikku pungipidu toimub festivalialal kepsakas öösimman Väliharfiga. Kahehäälset laulu saadavad kitarr, karmoška ja suupill.

Laupäeval, 10. augustil alustame kohe mõnusa kultuurilise rännakuga Peeter Volkonski seltsis. Rannalaval kell 13.30 seab Volkonski üles oma Volkstuudio. Kuressaare Merepäevadeks spetsiaalselt valminud kava „Kusagil saarel” tutvustab maailma eksootiliste saarte kultuuri läbi muusika. Volgi sõnul on saarte muusika väga tantsuline, seega pole Volkstuudio pelgalt kuulamiseks, vaid ka tantsimiseks! Pärast seda on kena sammud seada Merelava poole, kus kell 15 toob silma- ja tantsuilu eksootilise Kihnu saare naisrühm Pitsid Paistvad. Kihnu noorikud astuvad publiku ette imetlusväärsetes Kihnu rahvarõivastes, mis kõik on käsitööna valminud nende oma kodusaarel.

Naksis ja sarmikad noormehed Lõõtsavägilastest on Merelaval laupäeval kell 16. Repertuaaris parimad rahva- ja pärimuslaulud. Pärast Lõõtsavägilasi kell 17 saab Rannalaval näha pisut vanemaid sarmikaid mehi. Duo Puuluup paneb kõikuma piiri pärimuse ja uuemate muusikastiilide vahel. Mõnusa huumoriga flirditakse maailmamuusika, undergroundi ja popmuusikaga. Kokku saavad Hiiu kannel ja elektroonika.

Duo Puuluup

FOTO: Erakogu

Laupäeval kell 18 saame osa veel ühest duost – Duo Ruut astub üles Rannalaval. Hetkel ülimalt trendikas muusikafriikide ja -kriitikute seas ning tõusev täht laiemale publikule ja välisriikides.

Pärast Duo Ruutu jätkub laupäeva õhtu tuliselt ja padumaskuliinselt. Merelava vallutab veebruaris oma 20. sünnipäeva tähistanud Eesti kõigi aegade edukaim metal-grupp Metsatöll. Vähe sellest, koos Metsatölluga tuleb lava jagama Eesti Rahvusmeeskoor (RAM).

Metsatöllule ja RAM-ile järgneb meeldiv jahutus Estonian Voicese näol, kes astuvad üles Rannalaval kell 21.00. Estonian Voicese viimane plaat „Taat läks lolliks” on justnimelt pühendatud eesti rahvalauludele ja pärimusele.

Laupäeva õhtu ja Kuressaare Merepäevad 2019 lõpetab järjekordne legendaarne muusikaline kooslus - Mahavok. Kõrge kullaprooviga pop-rock ansambel, kelle muusika kõlab jätkuvalt Eesti kontserdilavadel, raadiojaamades ja tantsusaalides.

Selle aasta Merepäevad tulevad taas era- ja ainukordsed. Sellist heade muusikute ja ansamblite plejaadi kahe päeva jooksul on see saar vähe näinud. 

Ole kohal ja naudi kogu Merepäevade melu!

Merepäevade programmi leiad SIIT.

Tagasi üles