Vallavalitsus andis Edukontorile 5000 eurot

Saarte Hääl
Copy
MTÜ Kuressaare Edukontor tegevjuhi Marjana Luisti sõnul on Saaremaa valla toetus Kuressaare Edukontori igapäevatöö ja teenuste arendamise jaoks suureks abiks.
MTÜ Kuressaare Edukontor tegevjuhi Marjana Luisti sõnul on Saaremaa valla toetus Kuressaare Edukontori igapäevatöö ja teenuste arendamise jaoks suureks abiks. Foto: Irina Mägi/Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsuse toetus on mõeldud kontori ülalpidamisega seotud kulude katmiseks ja kaugtöövõimaluste soodustamiseks. Edukontor küsis küll 16 000, kuid raha vähesuse tõttu otsustati toetada vaid kolmandikuga küsitud summast.

“Koostöökontori või vabakontori mudel, nagu Kuressaare Edukontori näol on loodud, on senise praktika käigus näidanud, et selline mudel on vajalik ja toimib ka Saaremaal,” kinnitas abivallavanem Kristiina Maripuu, lisades, et selline tegevus on välja toodud ka valla arengukavas.

MTÜ Kuressaare Edukontor tegevjuhi Marjana Luisti sõnul on Saaremaa valla toetus Kuressaare Edukontori igapäevatöö ja teenuste arendamise jaoks suureks abiks. 

“Edukontori 25 püsirentnikust 18 teeb suuremal või vähemal määral kaugtööd. On neid, kelle tööandja asub mandril või välismaal, on ettevõtjaid, kes Edukontoris töötades pakuvad teenuseid-tooteid nii Saaremaale kui ka siit väljapoole, ning on ka neid, kelle tööandja asub Saaremaal, aga Kuressaarest kaugemal,” rääkis Luist. “Viimase aasta jooksul on Edukontoris sobiva töökeskkonna leidnud neli äsja Saaremaale kolinud inimest – nii toimime infrastruktuuri ja kontakte pakkudes ka saarele kolimise julgustajana.”

Käesoleva aasta juuni ja juuli jooksul on lühiajalised rentnikud kontorikohti rentinud peaaegu 900 tundi. Edukontor loodab Luisti sõnul üha tugevnevat koostööd vallaga, et ühiselt muuta Saaremaa kaugtöö ja asukohavaba töö keskkonna Eesti lipulaevaks.

MTÜ Kuressaare Edukontor on loodud 2017. aastal ning selle eesmärgiks on vabakontori haldamine ja arendamine Saaremaal ja tänapäevaste töömeetodite tutvustamine.

Taavi Sink vallavalitsuse kommunikatsiooniosakonnast ütles, et Edukontori puhul tehti rahastamisotsus juhtumipõhiselt.

Varem pole Edukontor valla andmeil neilt tegevustoetust saanud.

Tagasi üles