Arvi Liik 80: endine koolipapa toimetab kodutalus

ELUTÖÖ TEINUD ÕPETAJA JA KOOLIJUHINA: Arvi Liik on pedagoog olnud 49 aastat, sellest 43 aastat Kallemäe kooli direktor.

FOTO: Egon Ligi / Saarte Hääle arhiiv

Eile 80-aastaseks saanud ligi 50-aastase pedagoogistaažiga auväärne koolipapa, nagu juubilari Kallemäe koolis omal ajal kutsuti, on nüüd kaheksa aastat pensionärina kodus toimetanud. Rassib mesilasperedega, toimetab lastelaste ja lastelastelastega, rõõmustab pereliikmeid akordionimänguga ning võtab vahetevahel mõne jahiretkegi ette.

Väkra külas sündinud ja kasvanud poiss vaimustus juba enne kooli minekut spordist. Külapoistega võisteldi kõrgus- ja kaugushüppes, palliviskes ning teistelgi kergejõustikualadel.

Keskkoolipoisina õnnestus Arvi Liigil võita Orissaare rajooni meistritiitel granaadiviskes. 700-grammist granaati lennutas spordipoiss enam kui 67 m kaugusele. Sellega on Liik läinud ajalukku, kuna enam ei ole Orissaare rajooni ega ammugi juba võistlusalade nimekirjas granaadiviset.

Pärast neli aastat ja neli kuud kestnud ajateenistust mereväes kutsus tollane Torgu kooli direktor Herman Kask spordimehe Sõrve kehalise kasvatuse õpetajaks. Arvi Liik võttis pakkumise vastu. Pedagoog oli ta 1962. aastast kuni 2011. aastani välja. Ühe õppeaasta oli ta õpetajaks Torgu koolis, elutöö tegi aga Kallemäe koolis, olles 43 aastat selle kooli direktor.

"Ma usun, et minu elutöö Kallemäe koolis on tehtud, sest koolimaja on valmis, kollektiiv selle eest tänulik," ütles Arvi Liik Saarte Häälele üheksa aastat tagasi pensionile siirdudes.

Õpilased, kolleegid ja lapsevanemad pidasid pika staažiga koolijuhist väga lugu.

"Väga, väga kõva mees. Ehitas valmis kaks kooli. Arvi Liik võib uhkusega tehtud tööle tagasi vaadata. Sina oled ÕPETAJA suure algustähega ja seda ei saa keegi muuta," saab lehe kommentaariumist lugeda lapsevanemate hinnangut.

Õpilased on tunnustanud Arvi Liiki kui väärikat ja suure südamega õpetajat.

Aastakümneid pereansamblis ARM musitseerinud juubilar mainis, et võttis akordioni ansambli liikmena kätte pühapäeva õhtul. "Nüüd on ansambel juba suuremas koosseisus. Me tihti ei esine, aga vahetevahel ikka," rääkis Liik.

Koos abikaasa Silviga on juubilar üles kasvatanud tütre ja poja. Neil on kaks lapselast ja kaks lapselapselast.

Saarte Hääl ja Kadi raadio soovivad erksale vanahärrale ikka sportlikku vaimu, teotahet hobideks ja oma talus toimetamiseks.

Tagasi üles